PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Polka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Teresa Domaszewska, została zwyciężczynią międzynarodowego konkursu Absolwent Roku organizowanego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.

  • Autor: jk
  • 19 wrz 2014 13:24
Polka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie
REKLAMA

W finale Teresa Domaszewska pokonała studentów z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Rosji oraz Brazylii. Celem konkursu było odnalezienie najbardziej utalentowanych studentów z osiągnięciami w dziedzinie sztuki, sportu, nauki, polityki, podróży lub innych. 

- Bardzo mnie cieszy fakt, że to Polka zwyciężyła w konkursie i pokonała tak imponującą konkurencję. Jest to doskonały dowód na to, jak wysoki poziom reprezentują polscy studenci. Teresa swoimi osiągnięciami zaimponowała całemu jury i zespół Adzuna będzie kibicować jej karierze naukowej oraz zawodowej - mówi Hanna Piotrowska, manager Adzuna Polska.

Czytaj też: Polka w finale międzynarodowego konkursu

Teresa Domaszewska studiowała biotechnologię farmaceutyczną, a studia magisterskie ukończyła z wyróżnioną pracą dyplomową. Największym wyróżnieniem za zaangażowanie w działalność naukową był dla niej roczny staż na University of Virginia w Stanach Zjednoczonych. Pracowała wówczas nad opracowaniem nowych kandydatów na leki na chorobę tropikalną o nazwie denga oraz na grypę.

Jednak Teresa nie skupia się jedynie na świecie nauki, w trakcie studiów równie chętnie angażowała się w życie lokalnej społeczności. Była wolontariuszką Filharmonii Wrocławskiej, robiła wśród znajomych zbiórki rzeczy dla mającej siedzibę we Wrocławiu Fundacji Kairos.
 
Teresa we wrześniu rozpoczyna doktorat, podczas którego pracować będzie nad nękającym kraje trzeciego świata i powracającym do Europy lekoopornym prątkiem gruźlicy.
 
- Mam nadzieję że przyczyni się on nie tylko do mojego rozwoju, ale także - w ramach badań prowadzonych przez Instytut Biologii Infekcji - poprawy czyjegoś komfortu życia. W trakcie będę też nadal kibicować fundacji Kairos. Po doktoracie widzę się w jednym z instytutów chorób tropikalnych. A w międzyczasie? W któreś wakacje marzy mi się rowerowa podróż po Skandynawii. Oraz wystarczająco dużo wolnych weekendów, żeby móc spędzać czas z bliskimi – opowiada o swoich planach na przyszłość Teresa.
 
Zwyciężczyni otrzyma następujące nagrody:

1. Staż w wiodącej firmie (w tym eBay, L’Oreal, Google, Sony)
2. Nagrodę pieniężną 5 tys. zł
3. „Klinikę CV” z osobą ze świata biznesu
4. Sesję mentorską 1-na-1

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA