PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Politechnika Wrocławska i Volvo Polska będą współpracować

W środę (10 lipca) Politechnika Wrocławska oraz koncern Volvo Polska podpisały porozumienie o współpracy. Zakłada ono m.in. prowadzenie i rozwój innowacyjnych projektów naukowych, utworzenie wspólnych programów kształcenia, organizacja praktyk zawodowych czy też realizacja rozpraw doktorskich i prac dyplomowych.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 10 lip 2019 12:28
Politechnika Wrocławska i Volvo Polska będą współpracować
(fot. Politechnika Wrocławska)
REKLAMA
  • Współpraca Politechniki Wrocławskiej z firmą Volvo trwa praktycznie od momentu pojawienia się tego koncernu w naszym regionie - mówił prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej.
  • Instytucje razem prowadzą badania w zakresie produkowania nowoczesnych autobusów, jak i konstrukcji maszyn budowlanych.
  • Teraz współpraca wchodzi na kolejny, wyższy, poziom.

Studenci Politechniki Wrocławskiej w Volvo odbywają praktyki i staże. Jak podaje uczelnia, z przeprowadzonych ankiet wynika, że firma znajduje się w ścisłej czołówce miejsc, w których chcą pracować po zakończeniu nauki. 

- Te działania pokazują, że jesteśmy dla siebie dobrymi partnerami i udanym przykładem łączenia nauki z biznesem. Liczę, że dzisiejsza umowa spowoduje nie tylko umocnienie dotychczasowej współpracy, ale też pozwoli na otwarcie kolejnych obszarów działań, jak np. stworzenie dedykowanych programów kształcenia - mówi prof. Cezary Madryas.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zakres umowy pozwoli stronom na realizację różnorodnych projektów otwierających perspektywy rozwoju i podnoszenia konkurencyjności.

- Volvo Polska jest obecne we Wrocławiu od 25 lat. Od momentu rozpoczęcia naszej działalności w mieście, stawialiśmy na budowanie trwałych relacji z Politechniką Wrocławską, współdziałając m.in. przy rozwoju programów dydaktycznych, w tym praktyk i staży studenckich, realizując prace  dyplomowe, prezentując nasze osiągnięcia technologiczne na wykładach i seminariach na Uczelni, a także prowadząc współpracę naukową w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii - powiedział Ulf Magnusson, prezes Volvo Polska.

Jak dodawał, współpraca z tak ważnym ośrodkiem akademickim ma dla ich firmy wielkie znaczenie. - Podpisując dzisiaj umowę podkreślamy stabilny i długofalowy wymiar naszych relacji. Pragniemy kontynuować tę ważną współpracę, włączając się w kształcenie przyszłych kadr inżynierskich i zapewniając im odpowiednie przygotowanie do pracy zawodowej. Jestem przekonany, że wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy Volvo a Politechniką stworzy ciekawe perspektywy rozwoju zarówno dla studentów, kadry naukowej jak i naszej firmy, i będzie procentowała w przyszłości kolejnymi cennymi inicjatywami - podsumowywał. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Wrocławska i Volvo Polska będą współpracować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA