PARTNERZY PORTALU

Politechnika Wrocławska będzie uczyć specjalistów od energetyki jądrowej

  • Autor: PAP/JP
  • 24 sty 2023 12:42

Politechnika Wrocławska będzie kształcić specjalistów z zakresu energetyki jądrowej. Wrocławska uczelnia została wskazana przez resort edukacji jako jedna z wiodących uczelni mających kształcić specjalistów na potrzeby realizacji programu polskiej energetyki jądrowej.

Politechnika Wrocławska będzie uczyć specjalistów od energetyki jądrowej
Politechnika Wrocławska prowadzi rekrutację na nowy kierunek studiów kształcący specjalistów z zakresu energetyki jądrowej (Fot. pwr.edu.pl)
REKLAMA
  • Politechnika Wrocławska podała w komunikacie, że prowadzona jest już rekrutacja na nowy kierunek studiów.
  • Kierunek kształcący specjalistów z zakresu energetyki jądrowej został otwarty w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki.
  • Na nowy kierunek, na studia magisterskie, zostanie przyjętych 30 studentów. Studia w całości będą poświęcone energetyce jądrowej.

"Kierunek jest świeży, ale sama tematyka nie jest nowością na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Już w latach 70. studenci mieli tam zajęcia związane z elektrowniami jądrowymi, a kolejne kursy wprowadzano w ramach nowych specjalności na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Wielu absolwentów pracuje obecnie w sektorze jądrowym m.in. w Kanadzie, USA czy w Korei Południowej. Wydział od lat prowadzi także studia podyplomowe z energetyki jądrowej" - podała wrocławska uczelnia.

Studia w całości będą poświęcone energetyce jądrowej

Na nowy kierunek, na studia magisterskie, zostanie przyjętych 30 studentów. Studia w całości będą poświęcone energetyce jądrowej. Dr inż. Andrzej Tatarek, prof. uczelni z Zespołu Energetyki Jądrowej w Katedrze Techniki Cieplnej, podkreślił, że nie są to studia wyłącznie dla inżynierów-energetyków.

"Zachęcamy do zainteresowania się nimi także absolwentów kierunków mechanicznych, chemicznych, górniczych, elektrycznych i związanych z automatyką" - powiedział naukowiec cytowany w komunikacie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Wrocławska będzie uczyć specjalistów od energetyki jądrowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA