Politechnika Wrocławska będzie kształcić przyszłych inżynierów Sitech

Politechnika Wrocławska i firma Sitech podpisały porozumienie, które umożliwi praktyczne kształcenie studentów Wydziału Mechanicznego. Uczelnia jest jedną z pierwszych w Polsce, na której wprowadzane zostaną tzw, studia dualne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Politechnika Wrocławska będzie kształcić przyszłych inżynierów Sitech

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AG)

wnp.pl

7 kwi 2015 10:44


Przedstawiciele władz uczelni, firmy SITECH, Ministerstwa Gospodarki, Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz innych firm, współpracujących z Wydziałem Mechanicznym uczestniczyli niedawno w podpisaniu umowy, której efektem ma być pogłębianie praktycznej wiedzy studentów. Od drugiego roku studiów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn wybrana grupa studentów otrzyma możliwość kontynuowania nauki w nowy trybie.

Będzie to połączenie kształcenia na uczelni z zajęciami praktycznymi w przedsiębiorstwie. Temat pracy inżynierskiej również ma być związany z zajęciami w firmie Sitech. Nowością będzie również dodatkowy egzamin organizowany przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Jego zdanie umożliwi zdobycie przez studentów tytułu zawodowego w zakresie konstrukcji maszyn i urządzeń.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.