Na polskim rynku pracy niebawem pojawi się zapotrzebowanie na drukujących w technice 3D. Politechnika Warszawska, idąc na przeciw tej zbliżającej się konieczności, już szkoli specjalistów.

• W tym roku do grona absolwentów technicznej uczelni dołączyli podopieczni pierwszej edycji programu "Akademia 3D", który kształci właśnie w zakresie druku.
• Zajęcia są w czasie podyplomowych studiów skupione na praktyce.
• Jak podkreślają odpowiedzialni za program, z badań wynika, że rynek druku 3D będzie niebawem wart 32 miliardy dolarów.
Wraz z kończącym się rokiem akademickim, pojawiają się na rynku pracy absolwenci nowych, czasami mniej oczywistych specjalności. W roku 2017 z warszawskiej politechniki wyszli absolwenci studiów podyplomowych z projektowania i druku 3D. To jedne z pierwszych tego typu studiów w Polsce.
Jak podkreśla się w programie studiów pt. "Akademia 3D" stawia się nacisk na praktyczne aspekty projektowania, bo wszystko wskazuje na wzrost zainteresowania tą dziedziną w najbliższych latach.
- Wiele mówi się o tym, że studia w Polsce są często bardzo teoretyczne - referuje dr inż. Michał Kowalik, kierownik studiów “Akademia 3D". - (W naszym programie z) 222 godzin dydaktycznych 198 to zajęcia praktyczne, w tym laboratoryjne i projektowe. Zajęcia prowadzą nie tylko wykładowcy z wydziału Mechaniki Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, lecz także praktycy drukowania czy skanowania 3D. Profesjonalny sprzęt zapewnia nam z kolei partnerstwo największych firm z branży.
Czytaj też: Wyższe wykształcenie to nie atut, to już konieczność
Współorganizatorem studiów jest firma Wolf. Wraz z nim Akademia 3D pojawiła się na Dniach Druku 3D - targach branżowych w ramach kieleckiej Przemysłowej Wiosny. Obecność ta została odnotowana.
- Z punktu widzenia branży druku 3D, która rozwija się błyskawicznie, bardzo ważna jest właściwa edukacja oraz kształcenie nowych specjalistów - dopowiada Mariusz Król, prezes firmy Wolf. Sam jest jednym z wykładowców w programie technicznej, warszawskiej szkoły. - Studia tego typu to szansa dla osób o różnych profesjach na zgłębienie tematu druku 3D i zastosowania go we własnych biznesach czy wniesienie tej wiedzy do firm, w których pracują.


KOMENTARZE (0)