×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Politechnika Świętokrzyska i IBM będą kształcić specjalistów od cyberbezpieczeństwa

  • Autor: PAP/JP
  • Opublikowano: 9 lut 2022 14:38

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach i IBM Polska planują uruchomić specjalność, a później studia na kierunku cyberbezpieczeństwo. Na początek studenci i wykładowcy uczelni otrzymają bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych i certyfikowanych szkoleń uznawanych na całym świecie.

Politechnika Świętokrzyska i IBM będą kształcić specjalistów od cyberbezpieczeństwa
W nowym roku akademickim dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej przygotowano 2500 miejsc (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Kielecka uczelnia i IBM Polska podpisały w środę porozumienie o współpracy, na mocy którego na Politechnice Świętokrzyskiej uruchomiona zostanie specjalność, a później studia na kierunku ceberbezpieczeństwo.
  • Porozumienie zakłada, że kielecka uczelnia dołącza do programu IBM Skills Academy realizowanego przez informatycznego giganta.
  • Współpraca obu stron jest częścią globalnego zobowiązania IBM do podniesienia umiejętności 30 milionów ludzi do 2030 roku.

"Niezmiernie się cieszę, że pozyskaliśmy tak ważnego partnera do współpracy i jestem pewien, że korzyści z podpisanej dzisiaj umowy będą czerpać przede wszystkim studenci. Studenci i wykładowcy naszej uczelni otrzymają bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych i będą mogli brać udział w certyfikowanych szkoleniach uznawanych na całym świecie" - powiedział rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Zbigniew Koruba.

Porozumienie zakłada, że kielecka uczelnia dołącza do programu IBM Skills Academy realizowanego przez informatycznego giganta. Jak zaznaczył Piotr Beńke, dyrektor ds. bezpieczeństwa IBM Polska i Kraje Bałtyckie, współpraca będzie skoncentrowana przede wszystkim na obszarach cyberbezpieczeństwa, ale również sztucznej inteligencji, analityki danych, zastosowania chmury, blockchain czy komputerów kwantowych.

"Na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nasze doświadczenie praktyczne, chęci studentów do nauki, umiejętności dydaktyczne uczelni, pozwolą na kształcenie osób z nowymi kompetencjami, które na pewno znajdą miejsca pracy w przedsiębiorstwach" - podkreślił Beńke.

Współpraca obu stron jest częścią globalnego zobowiązania IBM do podniesienia umiejętności 30 milionów ludzi do 2030 roku. "Podpisane dzisiaj porozumienie jest częścią tego programu. Dzięki współpracy z kielecką uczelnią będziemy mogli zbudować program edukacji, który będzie jak najlepiej dostosowany do potrzeb dzisiejszego i przyszłego rynku pracy" - powiedziała Jolanta Jaworska, dyr. ds. Publicznych i Regulacyjnych IMB Polska, Kraje Bałtyckie i Ukraina.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Świętokrzyska i IBM będą kształcić specjalistów od cyberbezpieczeństwa
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA