×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Politechnika Świętokrzyska będzie pracować dla zbrojeniówki

  • Autor: PAP/JP
  • 9 maj 2022 16:53

Politechnika Świętokrzyska i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały w poniedziałek w Kielcach list intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Naukowo-Wdrożeniowego Technologii Obronnych i Systemów Bezpieczeństwa.

Politechnika Świętokrzyska będzie pracować dla zbrojeniówki
Politechnika Świętokrzyska i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Naukowo-Wdrożeniowego Technologii Obronnych i Systemów Bezpieczeństwa (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Wśród innowacyjnych rozwiązań, które mają powstać na bazie współpracy, jest m.in. system do sterowania przeciwpancernym pociskiem rakietowym czy projekt autonomicznego pojazdu lądowego.
  • List intencyjny podpisali rektor kieleckiej uczelni prof. Zbigniew Koruba i prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek. Centrum Naukowo-Wdrożeniowe Technologii Obronnych i Systemów Bezpieczeństwa składać się będzie z trzech głównych ośrodków: Nowoczesnych Technologii Obronnych, Systemów Bezpieczeństwa oraz Ośrodka Kompetencyjnego Zarządzania Produkcją Uzbrojenia.
  • Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej podkreślił, że "im bardziej zawansowane rozwiązania zostaną wypracowane na kieleckiej uczelni, tym z większymi możliwościami z tych rozwiązań będzie korzystał polski przemysł zbrojeniowy".

"Będą prowadzone nie tylko badania rozwojowe, naukowe. Ale na potrzeby Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a przede wszystkim naszej armii będzie można realizować wszelkiego rodzaju badania i w efekcie wdrożenia. Będziemy działać w ten sposób, aby reagować na potrzeby i konieczność realizacji poszczególnych wdrożeń" - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej podkreślił, że "im bardziej zawansowane rozwiązania zostaną wypracowane na kieleckiej uczelni, tym z większymi możliwościami z tych rozwiązań będzie korzystał polski przemysł zbrojeniowy".

"Konflikt zbrojny, jaki mamy za naszą wschodnią granicą, wojna na Ukrainie, pokazują, jak ważny jest rodzimy przemysł zbrojeniowy. Rozwój armii powinien iść z rozwojem przemysłu zbrojeniowego. Polska, chcąc być znaczącym graczem na arenie międzynarodowej w ramach geopolityki w naszym regionie, musi też dbać o to, aby ten przemysł się rozwijał. A będzie się on rozwijał, kiedy będziemy mieli dostęp do najnowszych technologii" - zaznaczył Chwałek.

Wśród innowacyjnych rozwiązań, które mają powstać na bazie współpracy, jest m.in. system do sterowania przeciwpancernym pociskiem rakietowym czy projekt autonomicznego pojazdu lądowego.

Przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej Jarosław Rusiecki podkreślił, że beneficjentami podpisanego listu intencyjnego będą skarżyskie Mesko i inne zakłady wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Świętokrzyska będzie pracować dla zbrojeniówki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA