PARTNERZY PORTALU

Politechnika Śląska zacieśnia współpracę z BASF-em

  • Autor: PAP/JP
  • 16 sty 2023 16:15

Uruchomienie studiów dualnych, łączących przygotowanie teoretyczne z praktyczną nauką zawodu to jeden z obszarów współpracy Politechniki Śląskiej w Gliwicach z firmą chemiczną BASF. Podpisane w poniedziałek porozumienie zakłada też m.in. realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Politechnika Śląska zacieśnia współpracę z BASF-em
Politechnika Śląska współpracuje z chemicznym koncernem BASF (fot. mat. prasowe)
REKLAMA

Politechnika Śląska była pionierem dualnego kształcenia studentów - pierwsze takie studia na gliwickiej uczelni ruszyły blisko siedem lat temu, by później rozwinąć się na kolejnych kierunkach.

W ramach studiów dualnych przyszli inżynierowie spędzają dużą część roku akademickiego na stażach realizowanych z partnerskimi firmami, a pozostały czas na uczelni, realizując pełen program kształcenia. Dzięki temu po zakończeniu studiów absolwenci, oprócz teorii, mają także wiedzę praktyczną i doświadczenie w pracy.

Czytaj też: Nadgodzin nie można zlecać w nieskończoność. Za przekroczenie limitu grozi nawet więzienie

"Model kształcenia dualnego daje nam możliwość pozyskania najlepszych kandydatów na studia, którzy potem są najlepszymi fachowcami w swoich obszarach tematycznych. Im bardziej renomowane firmy uczestniczą w tym programie, tym kierunek jest atrakcyjniejszy dla studentów i tym więcej są w stanie zdobyć kompetencji zawodowych" - wyjaśnił w poniedziałek rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Wspólna realizacja studiów dualnych to jeden z obszarów, które Politechnika Śląska zaproponowała firmie BASF Polska jako pole współpracy, w ramach zawartego w poniedziałek porozumienia. Pozostałe dotyczą m.in. opracowywania i rozwijania innowacyjnych projektów z dziedziny nowych technologii, kształcenia wykwalifikowanych kadr, wymiany doświadczeń oraz wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

Czytaj też: Nielegalne zapisy. Tego pracodawca nie może wpisać do umowy o pracę

Przedstawiciele uczelni podkreślają, że umowa z BASF Polska wpisuje się w ogólną strategię uczelni, dotyczącą współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym - w tym z wiodącymi na rynkach firmami.

Oprócz dydaktyki współpraca obejmie prace badawczo-rozwojowe

"Z firmą BASF już od pewnego czasu współpracujemy; na razie w obszarze działalności dydaktycznej, kształcenia, wykładów czy konkursów. Chcielibyśmy rozszerzyć ten zakres o realizację prac badawczo-rozwojowych, a także zaangażować firmę w nowoczesne kształcenie w obszarze chemii oraz inżynierii chemicznej" - zapowiedział rektor Politechniki Śląskiej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Śląska zacieśnia współpracę z BASF-em

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA