×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Politechnika Śląska wprowadza nowy format kształcenia studentów

  • Autor: PAP/JP
  • 5 cze 2023 15:11

Politechnika Śląska otwiera nowe kierunki studiów na rok akademicki 2023/24. Uczelnia zamierza także wprowadzić nowy format kształcenia na studiach I i II stopnia.

Politechnika Śląska wprowadza nowy format kształcenia studentów
Politechnika Śląska (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Politechnika Śląska otworzyła nowe kierunki dla przyszłych studentów. W ofercie pojawiły się kierunki takie jak: Technologie kognitywne i media społecznościowe (I stopień)i Chemia przemysłowa (II stopień).
  • "Ta liczba kierunków może nie jest imponująca, ale my od długiego czasu idziemy w stronę, żeby zwiększyć liczbę kierunków, a nie zmniejszyć" - powiedział prof. dr hab. inż. Wojciech Szkliniarz, prorektor ds. studentów i kształcenia.
  • Uczelnia od przyszłego roku akademickiego zamierza otworzyć dodatkowe zajęcia, które poszerzą zakres wiedzy studentów spoza kierunku, jaki studiują.

Uczelnia udoskonaliła także swoją stronę rekrutacyjną, tak aby aplikujący nie miał problemu ze złożeniem podań. Na stronie aplikant znajdzie informacje o uczelni, zakwaterowaniu czy swój przyszły plan zajęć.

Politechnika zapewni także podobny program nauczania dla studentów wszystkich kierunków pierwszego roku. Dzięki temu student, któremu nie spodobał się kierunek, na jakim jest, będzie mógł po pierwszym roku zmienić go na inny. "To jest w Polsce nowość, a ponieważ prawo polskie dopuszcza taką możliwość, że student może kierunek wybierać dopiero po pierwszym roku to chcemy z tego prawa skorzystać" - zaznaczył prorektor.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Śląska wprowadza nowy format kształcenia studentów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA