PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika Śląska uczelnią badawczą. Wicepremier na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu

  • Autor: AT
  • 25 lis 2019 15:24

25 listopada w Centrum Edukacyjno-Kongresowym odbyło się otwarte, nadzwyczajne posiedzenie Senatu Politechniki Śląskiej z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina oraz władz Politechniki Śląskiej. Posiedzenie było związane z otrzymaniem przez Politechnikę Śląską statusu uczelni badawczej.

Politechnika Śląska uczelnią badawczą. Wicepremier na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu
Adobe Stock
REKLAMA
  • To wielkie wyróżnienie, ale także ogromna szansa rozwoju. Status laureata konkursu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza” wiąże się przede wszystkim ze zwiększeniem finansowania. To także inny algorytm podziału subwencji, ukierunkowany bardziej na efekty działalności badawczej, a także na doskonałość kształcenia, współpracę oraz umiędzynarodowienie uczelni - powiedział prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.
  • Wicepremier Jarosław Gowin podkreślał, że to wspaniała wiadomość dla całego śląskiego środowiska akademickiego, ale też ogromne wyzwanie dla uczelni.
  • To wielkie wyróżnienie, wymierne korzyści, przede wszystkim finansowe, ale też ogromne zobowiązania - rywalizacja z czołowymi uczelniami, na razie Europy, ale z czasem świata - dodał Gowin.

Przed posiedzeniem Senatu zorganizowano wspólną konferencję prasową ministra Jarosława Gowina oraz rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka.

30 października ogłoszono wyniki pierwszego konkursu w programie „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza”. Celem konkursu było wyłonienie i wsparcie uczelni, które będą dążyć do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, a także będą w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Spośród uprawnionych do startu w konkursie dwudziestu najlepszych uczelni w Polsce międzynarodowy zespół ekspertów wyłonił dziesięć, które w latach 2020-2026 będą otrzymywać subwencję zwiększoną o 10 proc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Śląska uczelnią badawczą. Wicepremier na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA