PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika Śląska i EMT-Systems podpisały porozumienie o współpracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 13 wrz 2019 12:21

Politechnika Śląska podpisała porozumienie z firmą EMT-Systems. W ramach umowy obie strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym.

Politechnika Śląska i EMT-Systems podpisały porozumienie o współpracy
Od lewej prezes zarządu EMT-Systems dr Grzegorz Wszołek oraz rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk (fot. Politechnika Śląska)
REKLAMA

Rozpoczęta w połowie września współpraca ma stworzuć studentom lepsze warunki do zdobywania praktycznej wiedzy oraz zwiększyć ich szanse na rynku pracy. 

W ramach porozumienia Politechnika oraz EMT-Systems m.in. powołają zespół specjalistów dla strategicznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych oraz będą wspólnie uzgadniać tematy prac badawczych i magisterskich, wzajemnie prezentować i propagować swoje osiągnięcia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Politechnika Śląska w ramach porozumienia zobowiązała się m.in. do kształcenie pracowników kierowanych przez EMT-Systems na studiach wyższych oraz na studiach doktoranckich, podyplomowych i kursach dokształcających, organizowania szkoleń na zlecenie EMT-Systems, w trakcie których będzie wykorzystywana baza dydaktyczna Politechniki, proponowania tematów prac dyplomowych zgodnych z potrzebami firmy, wspólne starania kolejne źródła finansowania.

EMT-Systems natomiast będzie m.in. organizowało praktyki studenckie i wycieczki dydaktyczne dla studentów, nabór kadry inżynierskiej spośród absolwentów Politechniki Śląskiej, zgodnie z potrzebami EMT-Systems, umożliwi pozyskiwanie tematów do prac dyplomowych studentów, organizowanie staży studenckich niezwiązanych z pracą dyplomową.

Dyskusja o tym, jak należy kształcić przyszłych inżynierów trwa od dawna. Eksperci do znudzenia przypominają, że teoretyczna wiedza, to za mało, by odnieść sukces. Trzeba praktyki, ale też postawienia na rozwój kompetencji miękkich. 

- Dobry inżynier 3.0 to jest inżynier samodzielny, wykształcony, dążący do celu i działający często w pojedynkę. Natomiast w nowych technologiach już nie da się działać w pojedynkę, trzeba działać zespołowo - mówi w rozmowie z WNP.PL Stefan Życzkowski, prezes spółki Astor. - Ważne będą komunikatywność, sposób argumentowania, działania w zespole i osiągania większych celów przy współpracy zespołu, co jest zresztą naszą bolączką jako kraju. Niemcy są perfekcyjni w działaniu zespołowym, a Polacy są indywidualistami. Jednak indywidualiści nie będą mogli osiągać takich rezultatów jak zorganizowany zespół - dodawał.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Śląska i EMT-Systems podpisały porozumienie o współpracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA