PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski ze sporym zastrzykiem gotówki

  • Autor: PAP/KDS
  • 10 lip 2019 11:14

Prawie milion złotych dotacji przeznaczył samorząd woj. podkarpackiego na remont Studenckiego Centrum Kultury i Nauki, na powstanie biobanku, a także Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej.

Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski ze sporym zastrzykiem gotówki
Adobe Stock
REKLAMA
  • Inwestycje powstaną na dwóch rzeszowskich uczelniach wyższych: uniwersytecie i politechnice.
  • We wtorek (9 lipca) w Rzeszowie została podpisana umowa między samorządem a władzami obu uczelni.
  • Jak podkreślił marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, zarówno Uniwersytet Rzeszowski, jak i Politechnika Rzeszowska mają palmę pierwszeństwa w regionie.

- Bardzo dynamicznie się rozwijają, ale ten rozwój wymaga środków, funduszy i też współpracy z samorządem województwa - dodał.

Politechnika Rzeszowska otrzymała dotację w wysokości 350 tys. zł na remont Studenckiego Centrum Kultury i Nauki. W Centrum prowadzona jest działalność studenckich kół naukowych, odbywają się w nim także liczne spotkania i debaty. Dotacja pozwoli na remont instalacji m.in. elektrycznej, sanitarnej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, montaż platformy przy schodach dla osób niepełnosprawnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej Tadeusz Markowski, dzięki dotacji powstanie nowoczesne Centrum, które będzie miało również ogromną salę na kilkaset osób. - Myślę, że od nowego roku kalendarzowego nasi studenci będą mieli do dyspozycji obiekt z prawdziwego zdarzenia, w którym będą mogli realizować swoje pasje - podkreślił.

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwester Czopek podpisał dwie umowy na dofinansowanie. Uczelnia otrzyma z budżetu województwa podkarpackiego 500 tys. zł na remont budynku przy ul. Warszawskiej, w którym powstanie Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. W budynku będą się kształcić studenci medycyny, realizowane będą też specjalistyczne szkolenia, m.in. dla policji i wojska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski ze sporym zastrzykiem gotówki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA