PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika Poznańska i Nanoseen zwycięzcami konkursu Polski Produkt Przyszłości

  • Autor: PAP/JP
  • 6 lip 2022 14:22

Politechnika Poznańska i spółka Nanoseen zwyciężyły w konkursie Polski Produkt Przyszłości, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – poinformowano w środowym komunikacie NCBR.

Politechnika Poznańska i Nanoseen zwycięzcami konkursu Polski Produkt Przyszłości
Rektorat Politechniki Poznańskiej (fot. Nostrix/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA
  • Jak wyjaśniono w środowym komunikacie NCBR, nagrody i wyróżnienia w konkursie Polski Produkt przyszłości, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, wręczono już po raz 24.
  • W kategorii "Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy" nagrodę główną w wysokości 100 tys. zł otrzymali twórcy nanomembran NanoseenX do oczyszczania i odsalania wody opracowanych przez spółkę Nanoseen. Nanomembrana NanoseenX została też wyróżniona Nagrodą Specjalną za produkt w obszarze ekoinnowacji.
  • W kategorii "Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki" laur zdobyła Politechnika Poznańska za projekt AutoMedPrint, czyli system automatycznego projektowania i druku 3D spersonalizowanych ortez i protez kończyn, na podstawie danych z bezkontaktowych pomiarów antropometrycznych.

"Konkurs Polski Produkt Przyszłości już od 24 lat promuje i wspiera rozwój innowacyjnych produktów i technologii opracowywanych w naszym kraju. W tym roku do konkursu zgłoszono 163 innowacyjne projekty, opracowane przez polskie firmy i naukowców. Jest to bardzo budujące, ponieważ mamy świadomość, że to właśnie innowacje stanowią siłę napędową gospodarki. W historii konkursu przyznaliśmy łącznie 214 nagród i wyróżnień dla polskich firm i instytucji naukowych, które opracowały najbardziej nowatorskie rozwiązania" - powiedział, cytowany w komunikacie prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Budrowski.

"Polscy innowatorzy po raz kolejny udowodnili, że nie brak im świetnych pomysłów i determinacji do wcielania ich w życie. Przy tej okazji zachęcam przedsiębiorców i naukowców do współpracy, wzajemnego inspirowania się i sięgania po środki instytucji tworzących polski ekosystem innowacji, takich jak PARP i NCBR oraz do udziału w inicjatywach na wzór Polskiego Produktu Przyszłości"- dodał p.o. dyrektora NCBR Remigiusz Kopoczek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Poznańska i Nanoseen zwycięzcami konkursu Polski Produkt Przyszłości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA