PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika Opolska z nietypową współpracą

  • Autor: PAP/km
  • 18 paź 2022 15:40

Opolska Galeria Sztuki Współczesnej podpisała we wtorek umowę o współpracy z Politechniką Opolską - To porozumienie ma wymiar edukacyjny, promocyjny, naukowy i artystyczny - powiedziała Joanna Filipczyk, dyrektor GSW.

Politechnika Opolska z nietypową współpracą
W zeszłym roku akademickim Politechnika Opolska podpisała ok. 50 umów z szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym (fot. Politechnika Opolska/FB)
REKLAMA

We wtorek w siedzibie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu podpisano umowę o współpracy z Politechniką Opolską, którą reprezentował rektor tej uczelni prof. Marcin Lorenc.

- Nie zaczynamy współpracy od zera, bo mamy już dobre doświadczenia z Wydziałem Budownictwa i Architektury politechniki. Dzisiejsze podpisanie umowy o współpracy jest wynikiem pewnych działań. Nasze porozumienie ma wymiar edukacyjny, promocyjny, naukowy, artystyczny. Na pewno chcemy rozwijać to, co już wypracowaliśmy. Politechnika posiada także takie ciekawe kierunki jak wzornictwo przemysłowe, turystyka, wiele ciekawych inicjatyw przed nami - dodała Joanna Filipczyk.

Profesor Marcin Lorenc przypominał, że w słowie "politechnika" jest określenie wskazujące na mnogość dziedzin nauki wykładanych na tego typu uczelni, których poznanie i wykorzystanie staje się koniecznością w coraz bardziej skomplikowanym świecie.

- To nietypowa umowa o współpracy. Większość umów, jakie podpisujemy, dotyczy przedsiębiorstw, przemysłu, badań naukowych, doktoratów wdrożeniowych. Tylko w zeszłym roku akademickim podpisaliśmy blisko 50 umów z szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Cieszę się, że współpraca pomiędzy naszą uczelnią a Galerią Sztuki Współczesnej zostanie sformalizowana zwłaszcza, że możemy się pochwalić sukcesami naszych studentów architektury. Niedawno, podczas Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury w Chełmnie nasi studenci zdobyli aż cztery nagrody. O tym, że zdobywają naprawdę wysokie kwalifikacje świadczy fakt, że nasza uczelnia zajęła trzecie miejsce w rankingu ośrodków naukowych kształcących architektów. W zestawieniu przeprowadzonym przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej głównym kryterium był stopień zdawalności egzaminu na uprawnienia projektowe. Absolwenci architektury Politechniki Opolskiej wypadli bardzo dobrze, pokonując największe i najstarsze uczelnie w kraju - powiedział prof. Lorenc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Opolska z nietypową współpracą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA