PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika Opolska podnosi stawki stypendiów

  • Autor: PAP/km
  • 15 lis 2022 17:00

Ze względu na inflację władze Politechniki Opolskiej podjęły decyzję o podniesieniu stawek stypendiów i zapomóg. Jak powiedziała we wtorek PAP Anna Kułynycz, rzecznik prasowy uczelni, w niektórych przypadkach wzrost wyniesie sto procent.

Politechnika Opolska podnosi stawki stypendiów
Politechnika Opolska podjęła decyzję o podniesieniu stawek stypendiów i zapomóg (fot. Facebook/Politechnika Opolska)
REKLAMA
  • Nowe stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej będą obowiązywały w roku akademickim 2022/2023.
  • Podwyżki stawek w całym roku akademickim dotyczyć będą stypendium rektora, stypendium dla osób z niepełnosprawnością, a stypendium socjalnego i zapomogi od semestru zimowego.
  • Jak wyjaśniają przedstawiciele uczelni, decyzja o radykalnym podniesieniu stawek stypendiów jest spowodowana m.in. rosnącą inflacją.

- Zależy nam na komforcie naszych studentów, stąd też systematycznie podnosimy stawki stypendiów. Dzięki temu Politechnika Opolska od dawna znajduje się w ścisłej czołówce uczelni w kraju, które oferują swoim studentom najwyższe stawki stypendiów. Decyzję o ostatnim podniesieniu stawek podjęliśmy w porozumieniu z Samorządem Studenckim i Samorządem Doktorantów po przeanalizowaniu wniosków o przyznanie stypendiów złożonych przez studentów w bieżącym roku akademickim i po dokonaniu symulacji finansowej uwzględniającej wysokość środków funduszu stypendialnego - wyjaśniła dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.

W przypadku stypendium socjalnego wysokość miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającą do ubiegania się o stypendium socjalne w roku akademickim 2022/2023, wynikającą z przepisów ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, ustalono na najwyższym, możliwym poziomie, w kwocie 1 050 zł; natomiast podstawa naliczania stypendium socjalnego została zwiększona o 850 zł - do kwoty 2 800 zł.

Zobacz: Szkoły rozważają naukę zdalną. Wszystko przez wysokie koszty ogrzewania i odejścia nauczycieli

O 300 zł podwyższono stawkę maksymalnego stypendium socjalnego, natomiast stawkę stypendium minimalnego podniesiono o 800 zł - odpowiednio do kwot: 1 900 zł i 1 750 zł. Z kolei kwotę zwiększenia stypendium socjalnego zwiększono o 200 zł, do kwoty 450 zł.

O sto procent wzrosła kwota maksymalnej zapomogi, którą z 1500 złotych podwyższono do kwoty 3000 zł. Natomiast stawki stypendium rektora dla studentów podniesiono o 100 zł w poszczególnych kategoriach, odpowiednio do kwot: kategoria I - 1 050 zł, kategoria II - 850 zł, kategoria III - 650 zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Politechnika Opolska podnosi stawki stypendiów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Anon 2022-11-16 08:47:43

    Kiedy w końcu będzie decyzja o przyznaniu stypendium?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA