PARTNERZY PORTALU

Politechnika Opolska ma cztery dyscypliny naukowe z najwyższą kategorią

  • Autor: PAP/JP
  • 24 sty 2023 15:38

W wyniku odwołania od wcześniejszej decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki Politechnika Opolska ma cztery dyscypliny naukowe z najwyższą kategorią A – poinformowała we wtorek uczelnia.

Politechnika Opolska ma cztery dyscypliny naukowe z najwyższą kategorią
Nauki Politechnika Opolska ma cztery dyscypliny naukowe z najwyższą kategorią A (fot. Politechnika Opolska/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA

Według pierwszych wyników ewaluacji, przedstawionych w lipcu 2022 r., wszystkie dziesięć dyscyplin naukowych na Politechnice Opolskiej osiągnęło wynik oznaczający uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego, a także do prowadzenia kształcenia w szkole doktorskiej. Dwie dyscypliny osiągnęły najwyższą kategorię A, pozostałe kategorię B+ potwierdzającą wysoką jakość naukową uczelni.

W przypadku dwóch dyscyplin -  inżynierii mechanicznej oraz nauki o zarządzaniu i jakości, które otrzymały ocenę B+, władze uczelni podjęły decyzję o skierowaniu wniosku o nadanie wyższej kategorii.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Politechnika Opolska ma cztery dyscypliny naukowe z najwyższą kategorią

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Władysław 2023-01-24 18:00:00

    A Świat jest piękny i kolorowy. Koneksje z PiS dodały tej kiepskiej instytucji siły. Kadra na niskim poziomie. Doktorzy żądzą! WSTYD!!! Teraz mieć dyplom z tej uczelni WSTYD!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA