PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika namawia maturzystów, żeby nie wyjeżdżali

  • Autor: PAP/JP
  • 15 wrz 2022 13:34

Politechnika Opolska będzie namawiała uczniów ostatnich klas szkół średnich do pozostania w regionie. W tym celu po raz pierwszy organizuje forum maturzysty z udziałem ekspertów z dziedziny organizacji i przeprowadzania egzaminów maturalnych.

Politechnika namawia maturzystów, żeby nie wyjeżdżali
Politechnika Opolska w tym roku organizuje pierwsze "Forum Maturzysty. Matura krok po kroku" (fot. Politechnika Opolska/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA
  • Podczas forum, które zaplanowano na koniec września, maturzyści będą mogli wysłuchać ekspertów z dziedziny organizacji i przeprowadzania egzaminów maturalnych.
  • Chcemy przekonać młodych ludzi, że czasy wyjeżdżania za dobrym wykształceniem i dyplomem wyróżniającym się na rynku pracy już się skończyły - mówi Aneta Kucińska-Landwójtowicz z Politechniki Opolskiej.
  • Uczniowie opolskich szkół pozytywnie przyjęli propozycję opolskiej uczelni.

Politechnika Opolska w tym roku organizuje pierwsze "Forum Maturzysty. Matura krok po kroku". Jak powiedziała dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej, jego celem jest pomoc uczniom ostatnich klas szkół średnich w wyborze przedmiotów, które mogą przydać się w dalszej edukacji oraz przy wyborze uczelni.

Podczas forum, które zaplanowano na koniec września, maturzyści będą mogli wysłuchać ekspertów z dziedziny organizacji i przeprowadzania egzaminów maturalnych. Porady, jak przygotować się do egzaminu z matematyki, geografii, biologii czy chemii, udzielać będą m.in. eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Z kolei przedstawiciele Politechniki Opolskiej chcą namówić młodzież do podjęcia studiów na tej uczelni.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Cztery polskie uczelnie trafiły do światowego rankingu

"Chcemy przekonać młodych ludzi, że czasy wyjeżdżania za dobrym wykształceniem i dyplomem wyróżniającym się na rynku pracy już się skończyły. Politechnika gwarantuje nie tylko dyplom uznawany przez pracodawców, ale także angaż. Z badań naszego Akademickiego Biura Karier wynika, że po roku od ukończenia studiów niemal 90 proc. absolwentów jest zatrudnionych lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70 proc. osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej. Dodam, że więcej niż 80 proc. studentów podejmuje swoją pierwszą pracę jeszcze w trakcie studiów, ponad połowa z nich pracuje zgodnie z wykształceniem zdobywanym na Politechnice Opolskiej" - podkreśla dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika namawia maturzystów, żeby nie wyjeżdżali

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA