PARTNERZY PORTALU

Politechnika Łódzka i Anwim będą współpracować na rzecz ekoinnowacyjności

  • Autor: PAP/JP
  • 6 gru 2022 16:15

Firma Anwim będąca właścicielem operatora sieci stacji paliw MOYA została nowym partnerem Politechniki Łódzkiej. Współpraca uczelni i przedstawiciela branży paliwowej dotyczy wspólnych projektów oraz prac badawczo-rozwojowych, w szczególności w obszarach ekoinnowacyjności.

Politechnika Łódzka i Anwim będą współpracować na rzecz ekoinnowacyjności
Rektorat Politechniki Łódzkiej (fot. Polimerek/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA

O zawarciu umowy partnerskiej poinformowała we wtorek rzeczniczka Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka, która zaznaczyła, że troska o ekologię jest jednym z filarów strategii obu partnerów.

"Politechnika Łódzka angażuje się w projekty naukowe i działania na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, jednocześnie rozwijając +zielony kampus+. Anwim S.A. w ramach rozwoju sieci stacji paliw MOYA konsekwentnie wprowadza nowoczesne technologie, takie jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, systemy BMS i inne, które pozwalają redukować emisję gazów cieplarnianych" - zaznaczyła.

Czytaj też: Dostajesz wypowiedzenie, ale nie tracisz pracy. Jak działa wypowiedzenie zmieniające

Współpraca przewiduje wsparcie spółki dla realizowanych już przez uczelnię projektów, jak również inicjowanie nowych wspólnych inicjatyw na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Studencka działalność w ramach partnerstwa ma obejmować m.in. pracę nad rozwiązaniami pozwalającymi na wykorzystanie energii wiatrowej na potrzeby indywidualnych użytkowników, a także szerzenie świadomości na temat energii odnawialnej.

Czytaj też: Płacą nawet 19 tys. miesięcznie i nie trzeba umieć programować. Banki szukają ludzi do IT

"Jestem przekonany, że działania podjęte w efekcie podpisanej umowy przyniosą studentom i uczelni wiele korzyści. Wsparcie wysokiej klasy menedżerów z firmy Anwim przyspieszy realizację innowacyjnych projektów oraz prac w obszarze R&D. Zależy nam także na ciągłym doskonaleniu procesu kształcenia i jak najlepszym przygotowaniu absolwentów do wyzwań rynku pracy. Nasza umowa o współpracy umożliwi realizację tych celów" - dodał rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik.

Z kolei prezes Anwim przekonywał o ogromnym potencjale rozwojowym proekologicznych projektów zainicjowanych przez studentów łódzkiej uczelni.

"Każdy, nawet najlepszy pomysł, aby mógł ujrzeć światło dzienne, wymaga wsparcia biznesowego i my to wsparcie możemy zaoferować. Przedsiębiorstwa i uczelnie mogą z powodzeniem się uzupełniać, tworząc wartość dodaną dla gospodarki i społeczeństwa" - zapewnił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Łódzka i Anwim będą współpracować na rzecz ekoinnowacyjności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA