×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Politechnika Łódzka dostała 10,5 mln zł

  • Autor: PAP/JP
  • 16 lut 2022 14:06

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał w środę symboliczny czek o wartości 10,5 mln zł rektorowi Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztofowi Jóźwikowi i na utrzymanie i rozwój dydaktyki i badań.

Politechnika Łódzka dostała 10,5 mln zł
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik i wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński (fot. PAP/Roman Zawistowski)
REKLAMA
  • "Jesteśmy na Politechnice Łódzkiej, jednej z najlepszych politechnik w Polsce i w ogóle jednej z najlepszych uczelni w Polsce, które mają również swoje specjalizacje. Jedną z takich specjalizacji wiodących, należących do czołówki w Polsce i również na świecie, jest chemia" - podkreślił minister Czarnek podczas wizyty na uczelni.
  • Uroczystość wręczenia promesy odbyła się w środę w nowym budynku "Alechemium" Politechniki Łódzkiej (PŁ), w którym po zakończeniu drugiego etapu inwestycji swoją siedzibę będzie miał Wydział Chemiczny.
  • "Rozwój infrastruktury to jedno, a wspomaganie bieżących potrzeb finansowych to drugie. Tu również pan minister zadbał o PŁ" - zaznaczył rektor, odbierając czek od ministra Czarnka o wartości 10,5 mln zł.

"Zostaliśmy docenieni przez ministerstwo i pana ministra, który wspomaga nasze działania. Znajdujemy się w +Alchemium+, który stanowi wkład w rozwój dyscypliny naukowej, czyli chemii. To niezwykła przyjemność i radość, że możemy inwestować w infrastrukturę, która pozwoli rozwijać badania dla tego kierunku. MEiN finansuje maksymalnie możliwy sposób tę inwestycję, przy niewielkim naszym wkładzie własnym" - powiedział rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik.

Dodał, że nowy kompleks pozwoli rozwijać istniejące już kierunki badań, ale również tworzyć nowe, które mają stanowić zaplecze dla rozwoju polskiej gospodarki.

"Rozwój infrastruktury to jedno, a wspomaganie bieżących potrzeb finansowych to drugie. Tu również pan minister zadbał o PŁ" - zaznaczył rektor, odbierając czek od ministra Czarnka o wartości 10,5 mln zł.

"Podjąłem decyzję o przyznaniu Politechnice Łódzkiej dodatkowych środków w wysokości 10,5 mln zł na utrzymanie oraz rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego uczelni. Wszystko po to, żeby osiągnięcia PŁ były jeszcze większe w kolejnych miesiącach i latach" - wyjaśnił szef resortu edukacji i nauki.

Zaznaczył, że PŁ to jedna z najlepszych uczelni w kraju. Jej czołową specjalizacją jest chemia.

"Gratuluję tego wspaniałego obiektu, który pozwala na rozwijanie badań i rozwijanie dydaktyki, ale gratuluję również rozpoczęcia drugiego etapu budowy +Alchemii+, budynku dla potrzeb wydziału chemii. W tym roku ministerstwo przeznaczy na drugi etap około 15 mln zł, a w kolejnych latach będzie to podobna suma po to, żeby ta inwestycja została dokończona z myślą o rozwoju badań i rozwoju dydaktyki właśnie tutaj, na Politechnice Łódzkiej" - poinformował.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Łódzka dostała 10,5 mln zł
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA