Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod
tym linkiem.
- Władze Politechniki Gdańskiej i firmy Markos podpisali porozumienie w sprawie współpracy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa z firmą.
- W ramach praktyk studenci będą realizować projekty edukacyjne i badawcze związane z branżą kompozytową.
- Dla pomorskiej firmy to kolejna współpraca ze środowiskiem naukowym.
Porozumienie o współpracy uczelni i firmy podpisali prof. Andrzej Seweryn, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Szymon Koseski, członek zarządu Markosa.
Co podpisanie porozumienia oznacza dla studentów?
- Dzięki porozumieniu studenci będą mogli między innymi skorzystać z praktyk i staży w Markosie. Firma będzie wspierać merytorycznie studentów przy pisaniu prac dyplomowych, a także aktywnie zaangażuje się w szeroko pojęte wspieranie efektywnego kształcenia studentów na różnych etapach, co dla nas jest bardzo cennym wsparciem - podkreśla prof. Andrzej Seweryn, dziekan WIMiO.
Program współpracy zakłada realizację nowych projektów edukacyjnych oraz badawczych ukierunkowanych na branżę kompozytową, a ich autorami będą studenci. Obie strony zamierzają połączyć siły w staraniach o granty, zarówno krajowe jak i europejskie, służące rozwojowi przemysłu morskiego i jachtowego na Pomorzu.
- Dynamiczny rozwój naszej firmy pociąga za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów, którzy właśnie w naszej firmie mogliby rozwijać wiedzę zdobytą na Politechnice Gdańskiej. Widzimy spore pole do współpracy, z którą wiążemy duże nadzieje, wierząc, że największymi beneficjentami tego projektu będą sami studenci - przyznaje Szymon Koseski, członek zarządu Markosa.
Wybór Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa nie był przypadkowy
Obecnie WIMiO zajmuje jedno z czołowych miejsc w strukturze Politechniki Gdańskiej. Kształci studentów zarówno na kierunkach na studiach I stopnia oraz na poziomie magisterskim, z których wszystkie należą do dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych.
- Już teraz deklarujemy otwartość na osoby, które będą dobrze rokowały na przyszłość i będą chciały rozwijać się razem z nami, pracując przy ciekawych projektach, wykorzystując wiedzę zdobywaną w czasie studiów, już w praktycznej formie - przekonuje Cezary Koseski, prezes Markosa będący absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.
Firma Markos specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Tworzy kompleksowe jachty, łodzie ratownicze i ratunkowe, turystyczne, robocze, a także elementy elektrowni wiatrowych czy automotive. Wykonuje również zaawansowane elementy ferm rybnych, zbiorników oraz inne wyroby oparte o kompozyty.
Dla Markosa podpisane porozumienie to kolejna współpraca ze środowiskiem naukowym. W 2022 roku kilkoro pracowników firmy podjęło studia na kierunku logistyka na Akademii Pomorskiej w Słupsku. To element europejskiego projektu realizowanego przez uczelnię.
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KOMENTARZE (0)