PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika Gdańska dostała z ministerstwa blisko 76,5 mln zł

  • Autor: PAP/JP
  • 5 sty 2023 12:57

W czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał rektorowi Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofowi Wilde dwa czeki na blisko 76,5 mln zł. Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na rozwój infrastrukturalny uczelni.

Politechnika Gdańska dostała z ministerstwa blisko 76,5 mln zł
Rektor Pilitechniki Gdańskiej Krzysztof Wilde i minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Jan Dzban)
REKLAMA

W czwartkowym spotkaniu w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej wzięli udział m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde i rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotr Stepnowski.

Minister Przemysław Czarnek na początku pogratulował władzom i naukowcom z Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego znakomitych wyników ewaluacyjnych.

Czytaj też: Tysiące osób nagle wskoczą do grupy najmniej zarabiających. Spięcia w firmach gwarantowane

"Ostatecznie po wszystkich procedurach, wszystkie dyscypliny na Uniwersytecie Gdańskim zachowały bądź zyskały uprawnienia, które są konieczne dla ich rozwoju. Wiele dyscyplin na Politechnice Gdańskiej awansowało w ostatecznym rozrachunku. W dwóch przypadkach na najwyższą kategorię A +, za co też bardzo serdecznie gratuluję" - mówił.

Szef resortu edukacji przekazał na ręce rektora Politechniki Gdańskiej dwa czeki. Jeden na 70 mln zł i drugi na 6,405 mln zł.

Czytaj też: Padła nowa propozycja. To w praktyce cztery dni dodatkowego urlopu

"Pierwszą z dwóch głównych inwestycji Politechniki Gdańskiej jest Centrum Technologii Bezpieczeństwa i Obronności. Politechnika Gdańska wygrała offset na doposażenie helikopterów dla Marynarki Wojennej i w tym obiekcie będą realizowane prace i badawcze i wdrożeniowe na rzecz doposażenia tych helikopterów. Drugi obiekt, który jest zaraz obok, to obiekt dedykowany studentom, głównie studiów inżynierskich. To będzie przede wszystkim dydaktyczny obiekt, w którym będą realizowane zajęcia w formule +active learning+, czyli aktywnego uczenia z matematyki, fizyki, chemii i podstawowych przedmiotów. Będą tam też laboratoria dla studentów pragnących włączyć się w działalność naukową" - powiedział rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde.

Minister Przemysław Czarnek dodał, że w planach jest też przyznanie środków finansowych na cyfryzację bibliotek w ramach Związku Uczelni Farenheita (w skład związku wchodzą Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański - red.) i na rozwój nauk dla morza.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Gdańska dostała z ministerstwa blisko 76,5 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA