×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Politechnika Bydgoska będzie kształcić prawników, ekonomistów i weterynarzy

  • Autor: PAP
  • 1 kwi 2023 20:58

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z początkiem roku akademickiego uruchomi nowe kierunki studiów: prawo, ekonomię i weterynarię - poinformował w sobotę rzecznik prasowy uczelni, prorektor ds. rozwoju, dr hab. inż. Szymon Ł. Różański, prof. PBŚ.

Politechnika Bydgoska będzie kształcić prawników, ekonomistów i weterynarzy
W tym budynku mieści się centralny dziekanat (fot. Politechnika Bydgoska)
REKLAMA

Prace związane z powołaniem kierunku prawo trwały od dłuższego czasu na Wydziale Zarządzania Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ), który 1 października 2023 roku przekształci się w Wydział Prawa i Zarządzania.

"To efekt rozmów i konsultacji z ekspertami i praktykami w zakresie prawa karnego, cywilnego, handlowego, administracyjnego czy finansowego. Będą to stacjonarne jednolite studia magisterskie trwające pięć lat" - podkreślił cytowany w informacji prasowej rektor PBŚ prof. Marek Adamski.

Drugą nowością na Wydziale Prawa i Zarządzania będą studia I stopnia z ekonomii. Kierunek będzie miał charakter praktyczny. Oznacza to nie tylko zwiększoną liczbę godzin praktyk. Część zajęć prowadzić będą przedstawiciele sektora finansowego oraz wybranych firm z regionu.

Nowy kierunek studiów otworzy także Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt PBŚ. Do cieszącej się dużą popularnością Zoofizjoterapii dołączy Weterynaria, która także będzie miała status kierunku praktycznego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Politechnika Bydgoska będzie kształcić prawników, ekonomistów i weterynarzy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Danuta 2023-04-03 14:11:57

    odnośnie weterynarii to jak nie masz rodzinki to po skończeniu uczelni świat tak jak po pielęgniarstwie i po medycynie stoi przed tobą otwarty. Najbogatsze kraje gdzie najbardziej brakuje weterynarzy to Wielka Brytania [co prawda poza UE ale angielski to najłatwiejszy język do nauczenia] oraz Norwegia [norweski to też nie dramat]. co zaś do ekonomistów i prawników to ich jest nadmiar nie tylko w Polsce i kolejne studia prawnicze jeszcze na politechnice to już jest oszustwo bo po tych studiach pracy nie ma. Politbuda jest od produkcji inżynierów i to takich żeby od razu mogli pracować a nie dalej się szkolić.

  • Kminek 2023-04-02 09:19:03

    Bo tak mało mamy weterynarzy. Więc trzeba więcej. A tak szczerze to weterynaria to albo masz kogoś w rodzinie/znajomego albo jesteś bezrobotny.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA