Polacy wśród nagrodzonych w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu

11 najwyższych lokat - w tym dziewięć medali - zdobyli młodzi Polacy w zakończonych w niedzielę 37. światowych finałach konkursu Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych - informuje rzeczniczka polskiej edycji konkursu Katarzyna Goch.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy wśród nagrodzonych w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AS

29 maj 2016 14:57


Jak podali organizatorzy, Odyseja Umysłu jest międzynarodowym programem edukacyjnym realizowanym w formie konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Nasz kraj bierze udział w Odysei Umysłu od 25 lat.

Jak czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez fundację Odyssey of the Mind Polska, podczas tegorocznych światowych finałów konkursu młodzi Polacy zdobyli 11 najwyższych lokat, w tym: cztery pierwsze miejsca, trzy drugie, dwa trzecie i dwie nagrody specjalne za wybitną kreatywność. Dziewięć innych grup znalazło się w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach. Jak podkreśliła Goch, jest to najlepszy wynik Polaków w historii konkursu.

"Kolejne osiągnięcia polskich ekip to najlepszy dowód, że Polak potrafi… twórczo myśleć, efektywnie wykorzystywać zasoby, współdziałać, czerpać z energii grupy, szukać nieustannie pola do innowacji i ulepszeń. Z roku na rok poziom, który prezentują nasze zespoły, jest coraz wyższy. Widać też olbrzymie postępy w zakresie zadań technicznych i inżynierskich" - skomentował rezultaty krajowej reprezentacji w USA Wojciech Radziwiłowicz, honorowy prezes fundacji Odyssey of the Mind Polska.

Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. drużyny z: Zespołu Szkół OMEGA z Katowic, Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska, Szkoły Podstawowej nr 8 z Wrocławia i X Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia.

W tegorocznych światowych finałach, które odbyły się na kampusie Iowa State University w Ames w stanie Iowa, w Stanach Zjednoczonych, wzięło udział 830 grup młodych ludzi, w tym 28 z Polski; ponadto reprezentowane były m.in. Chiny, Indie, Japonia, Korea Płd., Kanada, Meksyk, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania i Togo.

Finały światowe poprzedził dwuetapowy konkurs krajowy, w którym - w bieżącym roku szkolnym - wzięło udział ponad 3,5 tys. młodych Polaków skupionych w 522 drużynach z 245 szkół i innych placówek oświatowych z całego kraju. Na przełomie kwietnia i maja w Gdańsku odbył się ponadto EuroFestiwal - przegląd dokonań najlepszych uczestników krajowych edycji Odysei z całego świata.

Według informacji organizatorów do tej pory na Finałach w USA drużyny z Polski 31-krotnie zdobyły Złoty Puchar i tytuł Mistrzów Świata, 23 razy sięgnęły po srebrne medale, 11 razy po medale brązowe, 9 razy po Nagrodę Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność i 3 razy po Nagrodę Omera za Postawę Fair-Play. Jak dodali, więcej sukcesów odnoszą jedynie amerykańscy gospodarze oraz Chińczycy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.