Polacy coraz chętniej się dokształcają

- Aktywność edukacyjną podejmują przede wszystkim osoby młode w wieku 25-34 lat, z wyższym wykształceniem, zamieszkujące duże miasta. Częściej swoje kwalifikacje podnoszą też kobiety niż mężczyźni – mówi Diana Turek, specjalista ds. rynku pracy z Sedlak & Sedlak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy coraz chętniej się dokształcają

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 lut 2014 9:34


Jak wynika z danych zebranych przez portal rynekpracy.pl, ponad trzy czwarte osób planuje podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w najbliższym roku. Z sond przeprowadzonych przez portal w roku 2012 i 2013 wynika, że odpowiednio 70 proc. i 83 proc. badanych planowało w ciągu najbliższych 12 miesięcy podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe poprzez kursy, szkolenia, studia podyplomowe, doktoranckie itp.

Oznacza to, że w analizowanym okresie nastąpił wzrost deklaracji odnośnie chęci dokształcania o 13 punktów procentowych. W 2013 roku jedynie 13 proc. respondentów nie planowało rozwijania swoich kwalifikacji zawodowych w ciągu najbliższego roku, z kolei 5 proc. ankietowanych nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Małgorzata Wieczorek 2014-08-30 14:51:06

Witam! Szybkie podniesienie kwalifikacji można uzyskać podejmując np. studia podyplomowe. To doskonała okazja na podniesienie swoej atrakcyjności na rynku pracy. Dlatego też zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych studiami podyplomowymi do zapoznania się ofertą w szkołach grupy WSB. Obecnie trwa specjalna promocja zniżkowa, dzięki której zapisując się na studia do 20 września można zaoszczędzić aż 600zł na wpisowym i czesnym. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek Online Ekspert WSB