PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Podyplomówka za darmo? Gdańscy nauczyciele, przewodnicy i blogerzy mogą powalczyć o stypendia

  • Autor: PAP/JS
  • 24 sie 2017 21:55

20 stypendiów na studia podyplomowe Gedanistyka na Uniwersytecie Gdańskim ufunduje Fundacja Gdańska.

Podyplomówka za darmo? Gdańscy nauczyciele, przewodnicy i blogerzy mogą powalczyć o stypendia
Adobe Stock
REKLAMA

Program stypendialny na studia podyplomowe to najnowsza inicjatywa Fundacji Gdańskiej. Podczas dwóch semestrów Gedanistyki uczestnicy studiów zgłębiać będą dzieje i kulturę Gdańska od średniowiecza po współczesność. Program stypendialny FG zakłada wyłonienie 20 osób, które otrzymają wsparcie finansowe umożliwiające bezpłatny udział w studiach. Nabór kandydatów zakończy się 20 września. Pierwszeństwo w otrzymaniu stypendium naukowego mają osoby zaangażowane w działania promujące Gdańsk np. nauczyciele, przewodnicy, autorzy i blogerzy.

Jak poinformowała rzecznik prasowy prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Fundacja Gdańska jak wiele innych podobnych fundacji i stowarzyszeń bierze udział w konkursach grantowych ogłaszanych przez miasto bądź też może pozyskać zlecenia na obsługę lub organizacje rożnych projektów, o ile zaproponuje najkorzystniejsze warunki. Podkreśliła, że miasto nie wspiera fundacji żadnymi darowiznami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej Paweł Buczyński podał, że w 2016 r. przychody fundacji wyniosły ogółem ponad 4,9 mln zł, za co zrealizowano łącznie 43 przedsięwzięcia, z czego 15 (dwa w ramach dotacji, pozostałe 13 zgodnie z trybem zamówienia publicznego) wykonano na zlecenie gdańskiego magistratu. Łącznie fundacja z UM w Gdańsku zrealizowały w ub. roku projekty na kwotę ok. 1,7 mln zł (w tym 850 tys. zł - Baltic Sail i Program Edukacji Morskiej). Resztę przychodów, oprócz kwot z uzyskanych z miasta stanowiły m.in. przychody z działalności gospodarczej agencji, ze sprzedaży towarów (gadżety i książki) oraz darowizny od osób indywidualnych.

Buczyński dodał, że jeszcze w tym roku fundacja planuje zrealizować ok. 10 projektów społeczno-kulturalnych.

Fundacja Gdańska została założona w 1998 r. Jej zadaniem jest organizacja różnego rodzaju wydarzeń, które mają promować miasto i kreować wizerunek miasta. Jej prezesem jest obecnie prawnik Jacek Bendykowski (szef klubu PO w sejmiku pomorskim od 2006 r. - PAP), zasiadający we władzach tej instytucji od 2004 r. W ostatnich latach prezesem FG był też m.in. mistrz olimpijski w żeglarstwie Mateusz Kusznierewicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podyplomówka za darmo? Gdańscy nauczyciele, przewodnicy i blogerzy mogą powalczyć o stypendia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA