PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podwójne dyplomy Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Narodowego w Kijowie

  • Autor: PAP/MIW
  • 11 lip 2018 9:01

Uniwersytet Zielonogórski (UZ) zawarł umowę z Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki w Kijowie o podwójnym dyplomowaniu w zakresie filozofii i politologii. Rekrutacja do tego programu rozpoczęła się 10 lipca - poinformowała rzecznik UZ Ewa Sapeńko.

Podwójne dyplomy Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Narodowego w Kijowie
Program Podwójnego Dyplomowania przeznaczony jest dla studentów II roku studiów drugiego stopnia obu uniwersytetów. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

Rzecznik wyjaśniła, że Program Podwójnego Dyplomowania przeznaczony jest dla studentów II roku studiów drugiego stopnia obu uniwersytetów.

- Studenci z uniwersytetu kijowskiego będą mogli przyjechać do Zielonej Góry na dwa ostatnie semestry studiów i pisać pracę magisterską pod kierunkiem dwóch promotorów - polskiego i ukraińskiego - w języku polskim lub po angielsku. Taką samą możliwość będą mieli nasi studenci - dwa semestry na Uniwersytecie w Kijowie i praca magisterska napisana po ukraińsku albo po angielsku - powiedziała Sapeńko.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodała, że realizację Programu będzie koordynowało Polsko-Ukraińskie Centrum Studiów Humanistycznych, utworzone w ub. roku przez obydwie uczelnie.

Uniwersytet Zielonogórski ma ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu podwójnego dyplomowania. Jego Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki od 1997 r. prowadzi Zintegrowane Studia Zagraniczne wspólnie z Technische Hochschule Mittelhessen - University of Applied Sciences z Niemiec.

W miarę upływu lat do programu dołączały uczelnie z innych krajów: Uniwersytet Techniczny w Tallinie (Estonia), Politechnika Lwowska i Uniwersytet Techniczny z Wilna. W 2012 r. dołączyła do niego też Politechnika Śląska z Gliwic. Zaangażowane uczelnie utworzyły sieć Współpracy Uniwersytetów Centralnej i Wschodniej Europy. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwójne dyplomy Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Narodowego w Kijowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA