PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Podlaskie: 18 mln zastrzyk gotówki na organizację staży, kursów czy szkoleń

  • Autor: KDS
  • 12 sie 2017 7:38

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 18 mln zł na aktywizację społeczną i zawodową osób będących w trudnej sytuacji. Pieniądze pomogą w organizacji staży, szkoleń czy kursów zawodowych.

Podlaskie: 18 mln zastrzyk gotówki na organizację staży, kursów czy szkoleń
Adobe Stock
REKLAMA

Pieniądze trafią do 15 organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń działających na całym terenie województwa podlaskiego, które zajmą się pomocą potrzebującym. - Jesteśmy zadowoleni, że organizacje są reprezentantami całego województwa, w związku z tym działania nie będą skupione na jakimś obszarze, a będą na terenie całego regionu -  podkreśla wicemarszałek województwa podlaskiego Anna Naszkiewicz.

Zgłoszone projekty w sumie warte są ponad 19 mln zł. Organizacje wzięły udział w konkursie z działania 7.1 Rozwój działań aktywnej integracji, ogłoszonym pod koniec zeszłego roku. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Docelowo ich działania mają pomóc w powrocie do aktywności i samodzielności osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Z jakich form pomocy będą mogli skorzystać odbiorcy programu? To m.in. staże zawodowe i praktyki, refundowane zatrudnienie, kursy i szkolenia, udział w terapii rodzinnej, opieka doradców zawodowych, udział tych osób w zajęciach Klubów Integracji Społecznej czy Centrów Integracji Społecznej. 

Kolejny nabór wniosków z zaplanowano w październiku (budżet 35 mln zł) i w grudniu (20 mln zł). O pieniądze mogą starać się ośrodki pomocy społecznej, centra pomocy rodzinie, a więc samorządy, podmioty ekonomii społecznej, m.in. stowarzyszenia pomocowe, fundacje, jak również instytucje zatrudnienia.

Wsparcie może dotyczyć m.in. na skierowana na staże zawodowe i praktyki, refundowania zatrudnienia, organizacji kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podlaskie: 18 mln zastrzyk gotówki na organizację staży, kursów czy szkoleń

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA