PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podkarpackie: 16 mln zł na poprawę jakości kształcenia zawodowego

  • Autor: PAP/AKC
  • 11 cze 2019 11:14

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie rozstrzygnął kolejny konkurs w ramach działania 9.4 "Poprawa jakości kształcenia zawodowego" z "Regionalnego programu operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020".

Podkarpackie: 16 mln zł na poprawę jakości kształcenia zawodowego
Dzięki środkom, uczniowie będą mogli skorzystać z płatnych staży czy praktyk (fot. shutterstock.com)
REKLAMA

- Tym razem do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu regionalnego wybrano kolejnych 12 projektów o wartości ponad 16 mln zł - powiedział we wtorek dyrektor WUP Tomasz Czop.

Dodał, że "będą one realizowane przez średnie szkoły zawodowe w ścisłym partnerstwie z pracodawcami, a wystartują z początkiem nowego roku szkolnego".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki uzyskanemu wsparciu zostaną uruchomione m.in. nowe kierunki kształcenia, np. technik logistyk w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim, technik automatyk w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku czy technik mechanik lotniczy w Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie.

Czytaj też: Ponad 6 milionów euro na powstanie platformy komunikacji między badaczami

Uczniowie będą mogli skorzystać z płatnych staży czy praktyk w przedsiębiorstwach będących partnerami, a szkolne pracownie zostaną doposażone w niezbędny sprzęt do nauczania zawodowego.

Czop zwrócił uwagę, że "wsparcie z funduszy europejskich przekazywane w ostatnich kilku latach przez WUP na rzecz podkarpackiego szkolnictwa zawodowego sprawiło, że wzrosło zainteresowanie uczniów kształceniem w szkołach technicznych".

Czytaj też: Nowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego za 165 mln zł zmieni całą dzielnicę

- Odsetek uczniów szkół średnich zawodowych wśród ogółu uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwiększył się z 39 do ponad 43 proc. Przewyższając średnią krajową w tym zakresie o przeszło 5 proc. - dodał dyrektor rzeszowskiego WUP.

- Ponad 10 tys. uczniów skorzystało już z płatnych praktyk zawodowych, tysiąc nauczycieli podniosło swoje kwalifikacje zawodowe, a sto kilkadziesiąt ponadgimnazjalnych szkół zawodowych zostało doposażonych w dodatkowy sprzęt do nauczania zawodowego o wartości kilkudziesięciu milionów złotych - zauważył Czop.

Zaznaczył, że "uruchamianie kolejnych, nowych kierunków kształcenia w średnich szkołach zawodowych może być wskazówką dla absolwentów szkół podstawowych". Zdaniem dyrektora WUP "oferta podkarpackich szkół już teraz pozwala na dokonanie świadomego wyboru i przemyślanego rozwoju dalszej drogi zawodowej". 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpackie: 16 mln zł na poprawę jakości kształcenia zawodowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA