Poczta Polska organizuje staże dla młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych

Wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych pod opieką pracowników – wolontariuszy mają szansę sprawdzić w praktyce, jak wygląda praca w placówce pocztowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poczta Polska organizuje staże dla młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

7 sie 2014 10:02


Poczta Polska wspólnie z Fundacją Robinson Crusoe rozpoczęła program dwutygodniowych staży w wybranych placówkach Poczty Polskiej. Program "Bezpieczny Staż" ma na celu zawodową aktywizację młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Istotne jest to, aby wprowadzić ich na rynek pracy w najbardziej efektywny, ale także przyjazny sposób. Dlatego każdemu Robinsonowi towarzyszy pracownik - wolontariusz, który pełni rolę mentora społecznego. Program ruszył 5 sierpnia - do placówek Poczty Polskiej w Warszawie i Łodzi trafiło pierwszych 10 stażystów. Wszyscy są wychowankami domów dziecka lub rodzin zastępczych.

Czytaj też: Poczta Polska chce być konkurencyjna. Wdraża nowy system wynagrodzeń

- Program Bezpieczny Staż to przykład jak mądre firmy i zaangażowani pracownicy (mentorzy) pokazują młodym ludziom z domów dziecka i rodzin zastępczych, że można zaufać dorosłym. To szlachetna praktyka budowania kapitału społecznego razem - przez Pocztę Polską, Fundację Robinson Crusoe i Robinsonów (stażystów) - mówi Aureliusz Leżeński, prezes Fundacji Robinson Crusoe.

Praca w placówce pocztowej, z innymi pracownikami nie tylko wprowadza młodych ludzi w środowisko pracy i zwiększa ich szanse na rynku, ale także rozwija ich umiejętności społeczne i buduje poczucie własnej wartości.

- Cieszę się, że młodzi ludzie mają okazję poznać pracę na Poczcie od kuchni. Umawiamy się z naszymi stażystami, że codziennie podsumujemy miniony dzień. Dostrzegamy ich sukcesy i wskazujemy zadania, nad którymi muszą jeszcze popracować. Udział w takim programie jest bardzo motywujący - nie tylko dla stażystów, ale także dla nas, pracowników - mówi Ewa Starzyńska, naczelnik UP Warszawa 44, do którego trafił jeden z dwudziestu Robinsonów.

Czytaj też: Polska Grupa Pocztowa deklaruje 1 mln zł dla zwalnianych przez Pocztę Polską

To nie pierwsza taka inicjatywa Poczty Polskiej służąca aktywizacji zawodowej młodzieży. Podobny cel przyświecał akcji edukacyjnej „Usamodzielnij się", w ramach której przeszkolono 2 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.