PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Po kilkudziesięciu latach medycyna wraca na Uniwersytet Warszawski

  • Autor: PAP/JP
  • 30 cze 2022 15:22

Po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski znów będzie kształcić przyszłych lekarzy. Rozpoczęcie kształcenia na kierunku lekarskim, na studiach stacjonarnych, planowane jest 1 października 2023 r. - poinformował w czwartek Uniwersytet Warszawski.

Po kilkudziesięciu latach medycyna wraca na Uniwersytet Warszawski
Na Uniwersytecie warszawskim powstanie Wydział Medyczny (fot. UW)
REKLAMA
  • Rozpoczęcie kształcenia na kierunku lekarskim studiów stacjonarnych planowane jest 1 października 2023 r.
  • W pierwszych latach funkcjonowania Wydział Medyczny będzie zlokalizowany w budynku Centrum Nauk Biologiczno­-Chemicznych UW, przy ul. Żwirki i Wigury 101 w Warszawie. Docelowo powstać ma odrębny budynek dydaktyczny.
  • Wskazano, że kształcenie na nowym wydziale będzie wyróżniała realizacja nowego podejścia do edukowania przyszłych lekarzy - zgodnego z ideą humanizacji medycyny.

Jak czytamy na stronie UW, w środę, po uzyskaniu pozytywnej opinii przez członków Senatu UW, rektor tej uczelni Alojzy Z. Nowak podpisał zarządzenie o utworzeniu Wydziału Medycznego. Oznacza to, że po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski znów będzie kształcić przyszłych lekarzy.

Rozpoczęcie kształcenia na kierunku lekarskim studiów stacjonarnych planowane jest 1 października 2023 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kolejnym krokiem uczelni będzie przygotowanie programu studiów i wystąpienie z wnioskiem do ministra edukacji i nauki o pozwolenie na utworzenie studiów na kierunku lekarskim, nad czym pracują zespoły powołane przez rektora UW.

"Prace naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego pokazują, jak łączyć wiedzę humanistyczną i medyczną, prowadząc interdyscyplinarne badania o istotnym znaczeniu dla społeczeństwa. UW ma znaczące osiągnięcia i silną pozycję w fizyce, biologii, chemii, nanotechnologiach, sztucznej inteligencji, a także psychologii, etyce, moralności i innych dyscyplinach z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Wydział Medyczny będzie opierał się m.in. na interdyscyplinarności wiedzy naukowej z wymienionych dziedzin, ale także tych bezpośrednio związanych z medycyną" - powiedział cytowany w komunikacie UW rektor Alojzy Z. Nowak.

Podkreślono, że programy studiów na Wydziale Medycznym będą koncentrowały się na nauczaniu podstaw teoretycznych medycyny i zasad praktyki medycznej na najwyższym poziomie. Kształcenie ma zapewnić studentom zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych, w tym klinicznych umiejętności zawodowych i kompetencji społecznych, które są niezbędne do wykonywania zawodu lekarza.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Po kilkudziesięciu latach medycyna wraca na Uniwersytet Warszawski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA