×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Płace na uczelniach to dramat. "Chcemy finansowania na poziomie poniesionych nakładów"

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest jedną z dwóch uczelni w Polsce, które poddały się pewnego rodzaju audytowi ukazującemu zależność między nakładami poniesionymi na uniwersytet a korzyściami z tego wynikającymi.

Płace na uczelniach to dramat. "Chcemy finansowania na poziomie poniesionych nakładów"
Prof. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a jednocześnie przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych (fot. PTWP)
REKLAMA

- Chcielibyśmy finansowania na poziomie realnie poniesionych przez nas nakładów - mówi nam prof. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a jednocześnie przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych.

Przygotowywany przez uczelnie raport będzie kluczowy w międzyresortowych dyskusjach nad kształtem przyszłorocznego budżetu. Pierwsze dane mają spłynąć już w czerwcu.

O co walczą akademicy?

- Dramatem na uczelniach są płace. One spadają w relacji do średniej płacy w gospodarce - mówi rektor Żukowski i dodaje, że wpływa to na faktyczny odpływ dobrych pracowników z uczelni. 

Zobacz całą rozmowę z profesorem Maciejem Żukowskim z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Płace na uczelniach to dramat. "Chcemy finansowania na poziomie poniesionych nakładów"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • studenciak 2023-06-01 10:33:31

  A za co wy pseudo naukowcy chcecie brać wielkie pieniądze???!!!! Za publikowanie przyczynków do wstępów do większej całości????!!!! Swego czasu miałem okazję odbyć studia MBA na ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jeden z przesympatycznych wykładowców przekonywał studentów, że Balcerowicz podnosząc podatki doprowadził do ich obniżki. I że wprawdzie we wzorze na PKB stopa podatkowa jest w mianowniku, to im wyższa stopa podatkowa, tym JEDNAK PKB rośnie, bo im wyższy udział wydatków budżetowych w PKB, tym gospodarka szybciej się rozwija. Nie muszę dodawać, że to gorący bojownik o słuszną sprawę POstEMpu i wściekłych macic. Aha! I jeszcze jedno profesorzyno: uczelnia której rektorujesz konsekwentnie ZAKAZUJE udziału w publicznej debacie o gospodarce przedstawicielom nurtu libertariańskiego, mimo, że dostają zaproszenia od studenckich kół naukowych! Tak tak! Ten twój "uniwersytet" to BOLSZEWICKA jaczejka ekonomii politycznej socjalizmu, które perfekcyjnie zakonserwowała komunistyczny model kształcenia studentów!

  • Akademik 2023-06-02 13:53:01

   Kłamiesz studenciak aż się kurzy. Osobiście organizowałem dwa wykłady z niejakim Gruzą z Republikanów. Raz za rządów PO i drugi raz jak był vice-ministrem. Nikt nic nie blokuje tylko poziom merytoryczny musi być jakiś zachowany.

   • studenciak 2023-06-02 23:08:59

    Kłamię? Zapytaj swojego rektorka, kto odwołał debatę podatkową z Mentzrnem. I tyle w temacie kłamstwa.

 • RSX 2023-06-01 09:17:00

  Place na uczelniach sa adekwatne do jakosci wykonywanej pracy, zaangazowania. Sporo jest sztucznych synektur ktore nic nie wnosza, badania prowadzone bez efektu i sensu dla samego badania. Przerost zatrudnienia nad wytwarzana jakoscia ksztalcenia. Studiowalem na dwoch uniwersytetach i mam troche doswiadczen z patologami wsrod wykladowcow i typowo klikowych stosunkow.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA