PARTNERZY PORTALU

Fleet Manager, nowy kierunek: Pierwsze w Polsce studia z zarządzania flotami pojazdów

• PZWLP i SKFS wraz z Politechniką Warszawską podpisali list w sprawie utworzenia pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu zarządzania flotami pojazdów.
• Studia miałyby ruszyć w październiku 2017 r.
• Naukę na nowym kierunku studiów podyplomowych będą mogli rozpocząć absolwenci studiów I i II stopnia.

Fleet Manager, nowy kierunek: Pierwsze w Polsce studia z zarządzania flotami pojazdów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) wspólnie ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) podpisał z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej list intencyjny w sprawie utworzenia pierwszych w Polsce, rozbudowanych programowo, dwusemestralnych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania flotami pojazdów.

Sygnatariusze listu planują uruchomić studia w przyszłym roku akademickim czyli w październiku 2017 r. Absolwenci tworzonego kierunku studiów otrzymają dyplom ukończenia studiów na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Naukę na nowym kierunku studiów podyplomowych będą mogli rozpocząć absolwenci studiów I i II stopnia.

Czytaj też: Najbardziej oblegane kierunki studiów 2016 r.

- Naszym priorytetem jest upowszechnianie wiedzy o zarządzaniu flotami samochodowymi dzięki wymianie doświadczeń pomiędzy członkami SKFS. Misję tę realizujemy poprzez organizowanie szkoleń i spotkań oraz tworzenie i wdrażanie programów szkoleniowych dla kierowców poruszających się samochodami służbowymi, mówi Natasza Jarońska-Ignatiuk, prezes SKFS.

- Wartością nadrzędną naszego stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy zdobytej dzięki doświadczeniu w zarządzaniu flotami. Z tego względu od dłuższego już czasu w środowisku członków Stowarzyszenia mówi się o potrzebie uruchomienia programu studiów przygotowujących Fleet Managerów do pracy Projekt studiów, który znajduje się w przygotowaniu, daje nadzieję na uzyskanie, przez osoby wybierające zawód Fleet Managera, dostępu do szerokiej wiedzy. Do tej pory zdobycie informacji z zakresu zarządzania flotą wymagało wielu godzin spędzonych na rozmaitych szkoleniach czy na poszukiwaniu potrzebnych wiadomości we własnym zakresie - dodaje.

Ukończenie studiów będzie gwarantowało zdobycie specjalistycznej wiedzy na poziomie podstawowym, z zakresu zarządzania flotami pojazdów w branży wynajmu długoterminowego aut (Car Fleet Management), Rent a Car (wypożyczalnie samochodów), a także w wewnętrznych strukturach firm.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fleet Manager, nowy kierunek: Pierwsze w Polsce studia z zarządzania flotami pojazdów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA