PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pierwsi studenci-uchodźcy z Ukrainy ukończyli uniwersytecki kurs polskiego

  • Autor: PAP/km
  • 26 cze 2022 9:55

30 studentów z Ukrainy, posiadających status uchodźcy, ukończyło na Uniwersytecie Rzeszowskim (UR) pierwszy etap intensywnego kursu języka polskiego. Oficjalne rozdanie świadectw ma się odbyć we wtorek, podczas Święta Centrum Polonijnego UR.

Pierwsi studenci-uchodźcy z Ukrainy ukończyli uniwersytecki kurs polskiego
Prawie wszyscy uczestnicy kursu zadeklarowali chęć kontynuacji nauki na kursie B1 (fot. Kate McDaniel/Unsplash)
REKLAMA

Jak poinformował rzecznik uczelni dr. Maciej Ulita kurs realizowany jest na Uniwersytecie Rzeszowskim w ramach projektu NAWA Solidarni z Ukrainą. Dodał, że prawie wszyscy uczestnicy kursu zadeklarowali chęć kontynuacji nauki na kursie B1.

"Oprócz uczestników programu Solidarni z Ukrainą świadectwa ukończenia kursu otrzymają także uczestnicy kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w Polsce. Są to Polacy ze Wschodu, stypendyści Programu dla Polonii im. Gen. Władysława Andersa" - dodał Ulita.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyjaśnił, że oba programy: Solidarni z Ukrainą i Program dla Polonii im. Gen. Władysława Andersa są rządowymi programami stypendialnymi realizowanymi przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Celem Programu Solidarni z Ukrainą jest umożliwienie studentom i doktorantom - obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 r. - kontynuowania studiów, prowadzenia prac nad rozprawą doktorską lub odbycia innych, dowolnych form kształcenia w polskich uczelniach i instytutach, w okresie od marca do września 2022 roku.

Natomiast Program dla Polonii im. Gen. Władysława Andresa jest skierowany do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów na polskich uczelniach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pierwsi studenci-uchodźcy z Ukrainy ukończyli uniwersytecki kurs polskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA