PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pielęgniarki i położne zawód zdobędą weekendami. Senat poparł zmiany

Senat opowiedział się jednogłośnie za nowelizacją ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Zgodnie z nią kształcenie na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo na studiach pierwszego stopnia będzie mogło być prowadzone w formie niestacjonarnej. Nie zaproponował do niej poprawek.

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 lip 2019 17:44
Pielęgniarki i położne zawód zdobędą weekendami. Senat poparł zmiany
REKLAMA

Nowelizacja trafi teraz do prezydenta. Za jej przyjęciem bez poprawek głosowało 80 senatorów, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Nowela zakłada, że program studiów pierwszego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo, prowadzonych w formie niestacjonarnej, oraz czas trwania i liczba godzin na tych studiach będą takie same jak dla studiów prowadzonych stacjonarnie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z nowelizacją pielęgniarki i położne będą mogły skorzystać z płatnego urlopu szkoleniowego - do 6 dni roboczych rocznie. Urlop ten będzie mógł być wykorzystywany np. na udział w konferencjach i kursach naukowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pielęgniarki i położne zawód zdobędą weekendami. Senat poparł zmiany

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Dorotka 2019-07-16 11:06:55

    widzę , że rząd stara się działać, bo pielęgniarek brakuje. moja ciotka pracowała 5 lat w szpitalu i jak nabrała doświadczenia to wyjechała z promedica zagranicę i tam opiekuje się jednym podopiecznym a nie 30 jak na oddziale i lepsze piniądze z tego ma

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA