PARTNER PORTALU partner portalu

Pielęgniarki i położne zawód zdobędą weekendami. Senat poparł zmiany

Senat opowiedział się jednogłośnie za nowelizacją ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Zgodnie z nią kształcenie na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo na studiach pierwszego stopnia będzie mogło być prowadzone w formie niestacjonarnej. Nie zaproponował do niej poprawek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pielęgniarki i położne zawód zdobędą weekendami. Senat poparł zmiany

Nowelizacja trafi teraz do prezydenta. Za jej przyjęciem bez poprawek głosowało 80 senatorów, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Nowela zakłada, że program studiów pierwszego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo, prowadzonych w formie niestacjonarnej, oraz czas trwania i liczba godzin na tych studiach będą takie same jak dla studiów prowadzonych stacjonarnie.

Zgodnie z nowelizacją pielęgniarki i położne będą mogły skorzystać z płatnego urlopu szkoleniowego - do 6 dni roboczych rocznie. Urlop ten będzie mógł być wykorzystywany np. na udział w konferencjach i kursach naukowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Dorotka 2019-07-16 11:06:55

widzę , że rząd stara się działać, bo pielęgniarek brakuje. moja ciotka pracowała 5 lat w szpitalu i jak nabrała doświadczenia to wyjechała z promedica zagranicę i tam opiekuje się jednym podopiecznym a nie 30 jak na oddziale i lepsze piniądze z tego ma