PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pięć tysięcy studentów rozpoczęło rok akademicki na Politechnice Opolskiej

  • Autor: PAP/KDS
  • 6 paź 2022 17:28

W czwartek pięć tysięcy studentów i 430 nauczycieli Politechniki Opolskiej rozpoczęło kolejny rok akademicki.

Pięć tysięcy studentów rozpoczęło rok akademicki na Politechnice Opolskiej
W tym roku studia na politechnice rozpoczęło blisko 1,8 tysiąca pierwszorocznych studentów (fot. wu.po.opole.pl)
REKLAMA

W tym roku studia na politechnice rozpoczęło blisko 1,8 tysiąca pierwszorocznych studentów, wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka, logistyka, fizjoterapia i zarządzanie. Szkoła Doktorska Politechniki Opolskiej przyjęła 33 doktorantów, z których 10 to uczestnicy ministerialnego programu "Doktorat wdrożeniowy".

"Gratuluję wam wyboru Politechniki Opolskiej. Jestem pewien, że macie przed sobą dobrą przyszłość i bardzo dobre szanse zatrudnienia. Życzę wam dzisiaj, abyście to w pełni wykorzystali. Czas studiów to czas nie tylko nauki, ale przede wszystkim czas kształtowania charakterów, poglądów, postaw społecznych. To także czas zawierania najbardziej trwałych przyjaźni, nierzadko także związków małżeńskich. To także szansa na rozwój pasji, na pracę w kołach naukowych, samorządzie studenckim. To doświadczenia, których owoce zbierzecie w przyszłości. Życzę wam, abyście kończąc naszą uczelnię wynieśli z niej jak najlepsze wspomnienia. Zawsze pamiętajcie, że w naszej uczelni studenci są najważniejsi. Bez was nie byłoby Politechniki Opolskiej" - zwrócił się do studentów i doktorantów prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Czytaj więcej: Zamiast kilku lat studiów, intensywny kurs. Tak będzie wyglądać przyszłość nauki

Rektor podkreślił, że wszystkie 10 dyscyplin poddanych ewaluacji osiągnęło wynik oznaczający uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego i prowadzenia kształcenia w szkole doktorskiej. Dwie z poddanych ewaluacji dyscyplin: ekonomia i finanse oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka uzyskały kategorię A. Pozostałe dziedziny otrzymały kategorię B +.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pięć tysięcy studentów rozpoczęło rok akademicki na Politechnice Opolskiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA