PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PGZ podpisała umowy o współpracy z kolejnymi uczelniami

  • Autor: PAP/JS
  • 27 cze 2017 15:59

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowy z ośmioma uczelniami wyższymi, chcąc zacieśniać współpracę nad nowymi technologiami, które będą wykorzystywane na potrzeby produkcji wojskowej i cywilnej.

PGZ podpisała umowy o współpracy z kolejnymi uczelniami
Intencją podejmowanych wysiłków jest także "wyłowienie" najlepszych studentów i zatrzymanie ich w kraju, by tu - a nie za granicą - tworzyli wartość dodaną i realizowali projekty. (fot. StudioWiedzy)
REKLAMA

Podpisanie umów umożliwi wspólne prowadzenie prac rozwojowych, kooperację dot. komercjalizacji rozwiązań i ubieganie się o dofinansowanie projektów. Porozumienia będą także podstawą wspólnego organizowania konferencji eksperckich, seminariów, warsztatów i szkoleń, a także np. staży i praktyk zawodowych w spółkach wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Porozumienia - zdaniem sygnatariuszy - otwierają też perspektywę tworzenia nowych specjalności oraz nowych kierunków studiów wyższych.

Do ośrodków naukowych współpracujących z PGZ dołączyły: Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Akademia Sztuki Wojennej, Politechnika Gdańska, Politechnika Lubelska, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecny podczas uroczystości podpisania umów wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki podkreślał, że kwestia nauki i prac badawczo-rozwojowych jest kluczowa dla budowy przemysłu, który ma być kołem zamachowym gospodarki. "Technologie muszą być nowoczesne i konkurencyjne, które polska armia będzie zakupywała nie tylko dlatego, że są produkcji polskiej, ale dlatego że dzięki nim będzie stawała się silniejsza" - wskazał wiceminister.

Jak dodał, intencją podejmowanych wysiłków jest także "wyłowienie" najlepszych studentów i zatrzymanie ich w kraju, by tu - a nie za granicą - tworzyli wartość dodaną i realizowali projekty.

PGZ posiada własne centra badawczo-rozwojowe; współpracuje też już m.in. z Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską i Politechniką Śląską.

Polska Grupa Zbrojeniowa skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł. PGZ oferuje m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem SOŁA; przenośny zestaw przeciwlotniczy GROM; system bezzałogowych statków powietrznych E-310; kołowy transporter opancerzony ROSOMAK; system artyleryjski z samobieżną haubicą KRAB; indywidualne wyposażenie żołnierza z karabinkami BERYL. PGZ posiada także kompetencje w zakresie projektowania, budowy oraz wyposażania okrętów. Ponadto, PGZ modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty (także sprzęt byłego ZSRR).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGZ podpisała umowy o współpracy z kolejnymi uczelniami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA