PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PGG rozwija współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym

  • jk
  • 30 wrz 2022 14:34

Przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podpisali porozumienie o współpracy. Na współpracy zyskać mają wszyscy - naukowcy, doktoranci, studenci i absolwenci.

PGG rozwija współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym
Prezes PGG Tomasz Rogala oraz rektor UE Katowice prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak (Fot. Marek Kiczka/UE Katowice)
REKLAMA

Jak mówi rektor UE prof. Celina M. Olszak, podpisanie porozumienia jest formalnym przypieczętowaniem dotychczasowej współpracy, ale też zobowiązaniem do dalszej współpracy.

- Współpraca pozwoli na dalsze efektywne wykorzystanie potencjału naukowego i badawczego ekspertów, a korzystając z bliskiego sąsiedztwa obu partnerów szybko reagować na zgłaszane potrzeby pracowników spółki w dobie intensywnie zmieniających się warunków występujących w otoczeniu społeczno-gospodarczym – dodaje prof. Olszak.

Czytaj też: Jeśli wykonujesz wszystkie polecenia szefa, możesz zostać zwolniony

- Mam poczucie, że w dobie szalonych wprost wyzwań, jakie niesie unijna transformacja klimatyczno-energetyczna w warunkach katastrofalnego wręcz kryzysu, jakiego doświadczamy po wybuchu wojny w Europie, powinniśmy pilnie przysłuchiwać się tym, którzy posługują się w obliczeniach metodami naukowymi i operują myśleniem krytycznym, a nie życzeniowym. Mówiąc potocznie "liczby nie kłamią" i wiele wskazuje, iż umiejętność zrozumienia tego faktu może wkrótce zadecydować o pomyślności i bezpieczeństwie milionów ludzi - mówi prezes Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Rogala.

Zyskują naukowcy, doktoranci, studenci i absolwenci

Jak dodaje prof. Olszak, na współpracy zyskują naukowcy, doktoranci, studenci i absolwenci.

- Wspólne projekty realizowane z tak ważnym partnerem to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń, ale również nowe obszary do prowadzenia badań. To także doskonałe miejsce do odbycia praktyki, stażu czy pracy u największego pracodawcy w regionie - mówi.

Warto przypomnieć, że w lipcu tego roku oba podmioty podpisały już trójstronne porozumienie z Głównym Instytutem Górnictwa. Pierwszym efektem tamtego porozumienia są uruchamiane w semestrze zimowym studia podyplomowe „Menedżer produkcji" dla kadry zarządzającej PGG (dozoru wyższego i kierownictwa kopalń). Obejmą około 200 godzin zajęć, które po połowie poprowadzą specjaliści GIG i UE Katowice.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PGG rozwija współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • qwa 2022-10-01 23:00:38

    celyna wytlumacz im ze maja za wysokie ceny wungla

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA