PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PGE Energia Ciepła pomoże w Krakowie kształcić techników elektryków

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 14 lis 2019 13:15

PGE Energia Ciepła podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Chemicznych w Krakowie. To już druga szkoła w tym mieście, z którą PGE Energia Ciepła ma porozumienie edukacyjne.

PGE Energia Ciepła pomoże w Krakowie kształcić techników elektryków
Adobe Stock
REKLAMA

PGE Energia Ciepła podpisało umowę z Zespołem Szkół Chemicznych w Krakowie 12 listopada. W oparciu o to porozumienie pracownicy krakowskiej elektrociepłowni będą uczyć klasy o profilu technik elektryk w szkole. Uczniowie natomiast poznają zawody, w jakich się kształcą od strony praktycznej.

- Nawiązana współpraca ma na celu promocję kształcenia i szkolenie zawodowe jako jeden
z elementów umowy zrównoważonego rozwoju, która została zawarta w czerwcu z Gminą Miasto Kraków - mówił Mariusz Michałek, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie. Jak zaakcentował porozumienie wpisuje się w zainicjowany właśnie projekt „Energetyczna Kariera”. - Z jednej strony uczniowie mają szansę na zdobycie odpowiednich umiejętności technicznych i zawodowych, z drugiej poprzez udział w takich projektach nasi pracownicy przyczyniają się do wypracowania standardów związanych z rozwojem kształcenia zawodowego w branży energetycznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obok współpracy ze szkołą w Krakowie PGE Energia Ciepła informuje o jeszcze jednej akcji, w którą zaangażuje się spółka. (fot. materiały prasowe)
Obok współpracy ze szkołą w Krakowie PGE Energia Ciepła informuje o jeszcze jednej akcji, w którą zaangażuje się spółka. (fot. materiały prasowe)

Jak oceniła zawarte porozumienie Elżbieta Ramatowska, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych im. M. Curie-Skłodowskiej w Krakowie, istotą szkół technicznych jest inicjowanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy uczniami a potencjalnym pracodawcami. To się właśnie udało dokonać. - W krakowskiej elektrociepłowni nasi uczniowie zapoznają się m.in. z podstawowymi analizami chemicznym wykonywanymi w laboratorium zakładowym, będą obserwowali sposób pobierania próbek do analiz. To wszystko daje im możliwość porównania zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyczną - mówiła.

Czytaj też: Koniec programu Erasmus+

Obok współpracy ze szkołą w Krakowie PGE Energia Ciepła informuje o jeszcze jednej akcji, w którą zaangażuje się spółka. 6 grudnia podczas „Zawodowych Mikołajek” pracownicy PGE Energia Ciepła przeprowadzą wykład dla uczniów kolejnej szkoły. W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji uczniowie klas energetyka odnawialna oraz inżynieria środowiska wezmą udział w wykładzie pt. „Ochrona środowiska w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie”. Wykład będzie związany z profilem kształcenia zawodowego w tej szkole.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGE Energia Ciepła pomoże w Krakowie kształcić techników elektryków

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA