×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PGE Dystrybucja i Politechnika Świętokrzyska nawiązały współpracę

  • Autor: aw/PAP
  • 9 paź 2017 13:38

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach oraz PGE Dystrybucja ze Skarżyska-Kamiennej chcą razem realizować projekty badawczo-rozwojowe, wspierane z funduszy UE. List intencyjny o współpracy podpisały władze obu placówek.

PGE Dystrybucja i Politechnika Świętokrzyska nawiązały współpracę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Dla nas jest to duża sprawa, bo PGE to bardzo prężna grupa energetyczna. Mamy już pomysły na współpracę, dotyczące realizacji konkretnych programów" - podkreślił rektor Politechniki Świętokrzyskiej (PŚk), Wiesław Trąmpczyński.

W ocenie dyrektora generalnego Oddziału PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej Wojciecha Nity, nie można skutecznie aplikować o fundusze zewnętrzna na projekty badawczo-rozwojowe, bez współpracy firm i uczelni.

"Jesteśmy ostatnim oddziałem PGE Dystrybucja, który nie miał podpisanej umowy czy listu intencyjnego z regionalną uczelnią techniczną. Będą to działania ukierunkowane na innowacyjność: elektromobilność, źródła odnawialne czy sieci inteligentne, które same lokalizują uszkodzenie, wyizolowują je i rekonfigurują w danym układzie w optymalny sposób, tak, aby w danej chwili maksymalnie dużo odbiorców nie było pozbawionych energii elektrycznej" - dodał Nita.

Prof. Andrzej Kapłon z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PŚk tłumaczył, że wspólne projekty mogą dotyczyć m. in. eliminacji zakłóceń obciążanych pracą sieci energetycznych, czy - w zakresie elektromobilności - budowy urządzeń pozwalających na bardzo szybkie ładowanie samochodów elektrycznych, tak by były one konkurencyjne w porównaniu z samochodami z silnikami spalinowymi. 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGE Dystrybucja i Politechnika Świętokrzyska nawiązały współpracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA