×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Paybynet: Na niektórych uczelniach opłaty administracyjne bezgotówkowo

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 8 gru 2017 13:56

Studenci i doktoranci Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Białostockiej, a także kandydaci na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim jako pierwsi w Polsce mogą płacić za usługi edukacyjne za pomocą systemu Paybynet.

Paybynet: Na niektórych uczelniach opłaty administracyjne bezgotówkowo
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Paybynet już od 10 lat umożliwia realizację bezpośrednich i gwarantowanych płatności internetowych.

• System, którego operatorem jest KIR, jest wykorzystywany w branży e-commerce oraz w jednostkach administracji publicznej, gdzie jako aplikacja WebPOS służy do wnoszenia opłat urzędowych za pomocą urządzeń mobilnych.

• Teraz Paybynet wykorzystywany jest również do płacenia za usługi edukacyjne na kilku uczelniach wyższych w Polsce.

 

Operatorem Paybynet jest Krajowa Izba Rozliczeniowa. Z tej możliwości jako pierwsi skorzystali studenci i doktoranci Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Białostockiej, a także kandydaci na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Szczecińskim.

– KIR udostępnił uczelniom system dopasowany do ich oczekiwań funkcjonalnych i technicznych. Dzięki temu płatności akademickie zostały zautomatyzowane, a obieg gotówki znacznie ograniczony – mówi Artur Wojtczuk, dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR. – Paybynet to jedyny system płatności internetowych w Polsce, który umożliwia przesłanie pieniędzy bezpośrednio z rachunku bankowego płatnika na konto odbiorcy. Płatności księgowane są na indywidualnych rachunkach przypisanych poszczególnym studentom – dodaje Artur Wojtczuk.

Czytaj też: Studenci w Polsce są zadłużeni wobec uczelni na ponad 11 mln złotych

Co istotne, Paybynet to jedyna usługa płatności internetowych na rynku, która podczas procesu obsługi płatności nie wchodzi w posiadanie danych osobowych płatników, dzięki czemu dane studentów, tak jak dotychczas są dostępne jedynie dla uczelni.

Z zalet rozwiązania od nowego roku akademickiego skorzystali kandydaci na studia na Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Szczeciński, którzy za pomocą systemu Paybynet mogli wnieść opłatę rekrutacyjną. 

– Jesteśmy najstarszą uczelnią wyższą w Polsce. Szczycimy się naszą niezwykłą historią, a jednocześnie jesteśmy otwarci na innowacyjne rozwiązania i chętnie je wdrażamy. Dlatego od początku trwającego roku akademickiego opłaty za czynności rekrutacyjne kandydaci na naszych studentów mogą wykonywać za pomocą systemu Paybynet. Doceniamy płatności internetowe, bo przyczyniają się do usprawnienia naszych procesów administracyjnych – mówi Teresa Kapcia, kwestor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Paybynet: Na niektórych uczelniach opłaty administracyjne bezgotówkowo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ruch w dobrą stronę 2017-12-09 08:26:39

    Paybynet jest na pewno jaskółką nadziei na uczelniach, ale jednak fakt, że nie obsługuje tak popularnego wśród młodych ludzi banku jak mBank to porażka. No i gdyby obsługiwał płatności zagraniczne <3.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA