Papież: Praca nauczyciela jest przepiękna, szkoda jednak, że źle opłacana

"Praca nauczyciela jest przepiękna, szkoda jednak, że źle opłacana" - powiedział papież Franciszek w sobotę podczas spotkania z katolickim związkiem włoskich nauczycieli. Zdaniem papieża taka sytuacja jest niesprawiedliwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Papież: Praca nauczyciela jest przepiękna, szkoda jednak, że źle opłacana

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 mar 2015 13:47


Nauczyciele - mówił Franciszek, który w latach 60. uczył w Argentynie literatury w szkole jezuickiej - "spędzają na pracy nie tylko czas w szkole, ale potem muszą się przygotowywać, myśleć o każdym uczniu, jak im pomóc". "W moim kraju nauczyciele, żeby otrzymywać porządną pensję, muszą pracować na dwie zmiany. Jak można temu podołać?" - pytał retorycznie.

Apelował do nauczycieli, by "bardziej kochali trudnych uczniów", którzy nie chcą się uczyć i mają kłopoty, a także niepełnosprawnych i obcokrajowców. "Są tacy uczniowie, którzy sprawiają, że traci się cierpliwość" - przyznał Franciszek.

Czytaj też: Czeka nas rewolucja w edukacji? Nauczyciel jak mentor, będzie więcej kreatywności

Mówiąc zaś o nauczaniu zauważył, że "aby przekazać treść, wystarczy komputer; aby zrozumieć, jak kochać, jakie są wartości, co tworzy zgodę w społeczeństwie, potrzebny jest dobry nauczyciel". Podkreślił, że "nie można uczyć bez pasji, zamykać drzwi".

"Trzeba otwierać drzwi na oścież po to, by dawać nadzieję wszystkim uczniom" - powiedział papież.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.