PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie uruchamia Akademię Dziennikarstwa

  • Autor: PAP/JS
  • 6 wrz 2019 16:02

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie wspólnie z redakcją portalu internetowego Stacja 7 już po raz czwarty poprowadzi Akademię Dziennikarstwa dla wszystkich, których interesuje praca w mediach, niezależnie od zawodu, stanu, wieku czy ukończonych studiów oraz tych, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie uruchamia Akademię Dziennikarstwa
Zapisy na nowy kurs trwają do końca września. Zajęcia odbywają w soboty - raz w miesiącu (fot. pixabay.com)
REKLAMA

Jak informuje biuro prasowe na swojej stronie internetowej, kurs przeznaczony jest dla wszystkich, ale szczególnie dla tych, którzy już zajmują się w Kościele mediami, często na zasadzie wolontariatu i w swoim prywatnym czasie prowadzą strony internetowe parafii, konta w serwisach społecznościowych.

"Te osoby robią bardzo dużo dobrego dla Kościoła, ale często nie mają odpowiednich narzędzi i wiedzy. Wyszliśmy z założenia, że aby szybko się nauczyć podstaw komunikacji, nie muszą wcale kończyć studiów dziennikarskich. Dlatego powołaliśmy Akademię Dziennikarstwa, która na pierwszym etapie uczy różnych przydatnych umiejętności do pracy w mediach, na drugim zaś uczy sztuki narracji, opowiadania, będącej podstawą zawodu dziennikarskiego" - mówi ks. Przemysław Śliwiński, kierownik studium.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że nauka tych różnych medialnych aktywności jest bardzo potrzebna właśnie dziś, kiedy zanika potrzeba posiadania wyłącznie jednej specjalności w mediach, a jedna osoba musi umieć poradzić sobie z różnymi zadaniami: sprawnym napisaniem depeszy, zrobieniem i obróbką zdjęć, poprowadzeniem fanpejdża w serwisie społecznościowym i promocją.

Zobacz też: Filip Chajzer o swojej karierze: Od 8 lat jestem ulicznicą

Wykładowcami w Akademii są praktycy dziennikarstwa z różnych jego dziedzin: dziennikarze, publicyści, graficy, operatorzy, fotograficy. Oprócz stałych osób prowadzących wykłady i warsztaty zapraszani są również regularnie dziennikarze o znanym warsztacie i nazwisku. Zajęcia prowadzą m.in. Robert Mazurek z RMF, Dorota Gawryluk z Polsatu, Krzysztof Skórzyński z TVN czy Krzysztof Ziemiec z TVP. Stałym formowaniem umiejętności pisania i opowiadania będzie się zajmować ponownie red. Alina Petrowa-Wasilewicz.

"Ta obecność ciekawych osobowości z mediów jest przez naszych studentów szczególnie ceniona, nie tylko z uwagi na możliwość poznania na żywo praktyków tego zawodu, ale również z uwagi na różnorodność środowisk, z których pochodzą. Często też cenne jest dla studentów odkrycie, jak wiele osób wierzących, aktywnie uczestniczących w życiu Kościoła, pracuje w mediach" - zauważa ks. Przemysław Śliwiński.

Zapisy na nowy kurs trwają do końca września. Zajęcia odbywają w soboty - raz w miesiącu - w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie przy ul. Dewajtis 3. Pełen kurs Akademii obejmuje 2 semestry.

Zapisy są możliwe poprzez stronę internetową https://akademia.stacja7.pl/ 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie uruchamia Akademię Dziennikarstwa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA