PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu zyska nowy budynek

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu wzbogaci się o kolejną nieruchomość. W piątek (24 maja) w tym celu gościł w mieście minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Nieruchomość po Banku Gospodarstwa Krajowego przy pl. Wojciecha Bogusławskiego ma zostać przekazana placówce.

  • Autor: PAP/KDS
  • 25 maj 2019 11:02
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu zyska nowy budynek
Jerzy Kwieciński. (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu prof. Andrzej Wojtyła w styczniu 2019 r. zwrócił się do prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego z prośbą o przekazanie obiektu.
  • Po wizycie prezesa BGK w Kaliszu i pozytywnej opinii w tej sprawie władze PWSZ wystąpiły z wnioskiem do Ministra Inwestycji i Rozwoju.
  • - Procedury formalne przekazania budynku na rzecz PWSZ mogą potrwać około dwóch miesięcy - poinformował na konferencji prasowej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

- Cieszę się, że minister postanowił obejrzeć tę nieruchomość i mam nadzieję, że zaakceptuje, że nadaje się ona na budynek Państwowej Szkoły Zawodowej - powiedział rektor PWSZ w Kaliszu, senator Andrzej Wojtyła.

Wstępna analiza stanu prawnego nieruchomości - jak poinformował minister Jerzy Kwieciński - sposób jej przekazania na rzecz PWSZ oraz konsultacje z BGK wskazują na to, że już niedługo dotrzemy do szczęśliwego finału. Potrzebujemy czasu na pracę biurokratyczną - zapowiedział Kwieciński w Kaliszu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Minister podkreślił, że obiekt będzie świetnie służyć na rzecz szkoły, miasta oraz całej aglomeracji kalisko-ostrowskiej, w której mieszka 400 tys. ludzi. Zawsze podkreślam, że miasto, które nie ma dobrze rozwiniętej funkcji edukacyjnej na wszystkich poziomach, począwszy od przedszkolnego, ma gorsze szanse rozwoju - powiedział.

Zdaniem Kwiecińskiego szkoda, żeby obiekt się marnował i nie był wykorzystywany na tak ważne funkcje edukacyjne Kalisza i całego regionu.

Ocenił, że rozmowy w tej sprawie wyglądają obiecująco, a procedury przekazania mogą potrwać kilka tygodni.

- Z punktu widzenia prawnego ta nieruchomość, jako część Skarbu Państwa, zostanie przejęta od Banku Gospodarstwa Krajowego. Następnie zapytamy BGK, czy nie mają nic przeciwko, aby przekazać go na rzecz PWSZ. Jeśli będziemy mieli potwierdzenie i czysty stan prawny, czyli zapewnienie, że nie ma żadnych zobowiązań, roszczeń byłych właścicieli, wtedy określimy wartość nieruchomości i obiekt zostanie przekazany notarialnie na rzecz szkoły - wyjaśnił minister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu zyska nowy budynek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA