PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa świętowała 20-lecie istnienia

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie "nie tylko kształci bardzo dobrych profesjonalistów, ale też formuje ludzi zaangażowanych" - powiedział wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin podczas uroczystości z okazji 20-lecia powstania uczelni.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa  świętowała 20-lecie istnienia
W uroczystościach z okazji 20-lecia powstania krośnieńskiej PWSZ udział wziął wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin (fot. twitter.com/NAUKA_GOV_PL)
REKLAMA
  • PWSZ w Krośnie początkowo kształciła na pięciu specjalnościach. Aktualnie prowadzi 18 kierunków inżynierskich, licencjackich. Ma również dwa kierunki magisterskie.
  • Powołaną w 1999 roku uczelnię ukończyło ponad 14 tys. absolwentów.
  • PWSZ współpracuje z uczelniami z ponad 20 krajów. Oprócz szkół wyższych z 17 krajów Unii Europejskiej są także uczelnie ze Stanów Zjednoczonych, Gruzji, Ukrainy, Kazachstanu, Rosji i Chin.

31 maja wicepremier w Krośnie uczestniczył w uroczystościach z okazji 20-lecia powstania krośnieńskiej PWSZ.

"To jest uczelnia całego Krosna, to jest uczelnia całego Podkarpacia. Nie tylko kształci bardzo dobrych profesjonalistów, ale też formuje ludzi zaangażowanych. Ludzi, którzy chcą oddziaływać na rzeczywistość. Zmieniać Polskę, rozwijać nasz kraj" - mówił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gowin podkreślił, że "uczelnia w Krośnie od samego początku obok komponentu ściśle zawodowego kładła duży nacisk i rozwijała także wymiar duchowy, humanistyczny, czy po prostu akademicko-naukowy". "Jestem przekonany, że jest to uczelnia, która na trwałe wpisała się w pejzaż akademicki Polski" - dodał.

Wicepremier przypomniał, że państwowe szkoły zawodowe powstawały "z bardzo określoną i bardzo ważną misją", a wagę tej misji "może dzisiaj doceniamy jeszcze mocniej niż 20 lat temu". "To są uczelnie, które mają konkretne zadania. One mają kształcić - i robią to na bardzo wysokim poziomie - ale konkretnie na potrzeby regionalnego rynku pracy" - zauważył.

Zaznaczył, że w trakcie swojej pracy na stanowisku ministra nauki i szkolnictwa wyższego dużo zawdzięcza współpracy "z całym środowiskiem uczelni zawodowych". "Wydaje mi się, że wspólnie wypracowaliśmy rozwiązania ustawowe, które otwierają lepsze niż do tej pory perspektywy rozwojowe dla tego typu uczelni" - stwierdził.

Zdaniem Gowina, "uczelnie zawodowe mają jeszcze dodatkową misję". "One są źródłem promieniowania na lokalną społeczność. Są kuźnią lokalnych, regionalnych, a myślę, że także ogólnopolskich elit. I pod tym względem uczelnia krośnieńska odgrywa szczególnie ważną role" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa świętowała 20-lecie istnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA