PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pandemia to impuls do rozwoju, ale nie dla wszystkich

Pandemia zwiększyła szanse na rozwój. Jednak nie każdemu w tym samym stopniu. Jak wynika z badania „People at Work 2021: A Global Workforce view” przygotowanego przez ADP, zdecydowanie częściej o większych możliwościach rozwojowych mówią mężczyźni niż kobiety. Odpowiednio 26 proc. do 17 proc.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 26 sty 2022 13:00
Pandemia to impuls do rozwoju, ale nie dla wszystkich
Połowa polskich pracowników przyznaje, że ich możliwości rozwoju w trakcie pandemii nie zmieniły się (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Firma ADP, oferująca usługi kadrowo-płacowe, w badaniu „People at Work 2021: A Global Workforce view” sprawdziła, jak pandemia wpłynęła na możliwości rozwojowe pracowników.
  • Jedna czwarta mężczyzn (26 proc.) przyznała, że w czasie pandemii mają oni większe szanse na zdobywanie nowych umiejętności.
  • Z drugiej strony 44 proc. pracowników twierdzi, że w trakcie pandemii ich pracodawca nie dawał im możliwości dzielenia się swoją pracą czy zadaniami ze współpracownikami. 

Po blisko dwóch latach trwania pandemii pracownicy zdążyli już przyzwyczaić się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. W trakcie całego tego okresu wydawać by się mogło, że możliwości związane z rozwojem kariery i zdolności będą miały przed sobą barierę, jednak – jak wynika z badania przeprowadzonego przez ADP "People at Work 2021: A Global Workforce view" – wcale tak nie jest.

Połowa polskich pracowników przyznaje, że ich możliwości rozwoju w trakcie pandemii nie zmieniły się. Natomiast 26 proc. mężczyzn uważa, że ich perspektywy wzrosły; takiego samego zdania jest 17 proc. Polek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Anna Barbachowska, HR Business Partner w ADP Polska, zwraca uwagę, że przejście na pracę zdalną sprawiło, że rozwój pracowników np. w kwestii obsługi technologii cyfrowych znacznie się polepszył.

- Zyskali oni nowe doświadczenia, które w przyszłości z pewnością pomogą im w codziennym funkcjonowaniu w swoich organizacjach. Warto zaznaczyć jednak, że zaledwie w połowie przypadków przełożeni zadbali o niezbędny dla pracowników sprzęt do pracy. Takie sygnały budzą więc obawy, że pracownicy mogli nie zostać w należyty sposób przeszkoleni czy też z powodu niedostatecznego wyposażenia mogą czuć, że ich rozwój nie uległ progresowi - twierdzi Anna Barbachowska.

Jednak Andrzej Korkus, prezes EWL, w rozmowie z PulsHR.pl podkreśla, że współczesny świat wymaga od nas ciągłego pogłębiania zdolności do stałego przystosowywania się do nagłych i nieoczekiwanych zmian. Dotyczy to wszystkich dziedzin naszego życia, w tym również życia zawodowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pandemia to impuls do rozwoju, ale nie dla wszystkich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA