PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Paleobiologia po angielsku. W Opolu nowy kierunek studiów

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lip 2017 17:29

Uniwersytet Opolski (UO) rozpoczął rekrutację na podyplomowe studia o specjalności "paleobiology in english" (paleobiologia w j. angielskim). Jak zapewniła prof. Elena Jagt-Yazykowa z UO, są to jedyne tego typu studia w Europie.

Paleobiologia po angielsku. W Opolu nowy kierunek studiów
Studia będą prowadzone na kierunku biologia na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym UO (fot. uni.opole.pl)
REKLAMA

• Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, głównie przy pomocy platformy e-learningowej.

• Program studiów zakłada połączenie wiedzy z zakresu biologii i geologii z praktyką terenową i umiejętnościami preparacji skamieniałości.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Studia będą prowadzone na kierunku biologia na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym UO. Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, z bezpłatnych, dwuletnich studiów będzie mogło skorzystać 24 studentów, choć - jak powiedziała prof. Jagt-Yazykowa z Wydziału Przyrodniczo-Technicznego - jeżeli będzie taka potrzeba, istnieje szansa na powiększenie tej liczby.

Warunkiem przyjęcia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów I stopnia (licencjackich lub inżynierskich). Można też studiować mając już dyplom magistra czy nawet doktora dowolnej specjalności.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, głównie przy pomocy platformy e-learningowej. Program studiów zakłada połączenie wiedzy z zakresu biologii i geologii z praktyką terenową i umiejętnościami preparacji skamieniałości.

"Projekt przewiduje również nieodpłatne noclegi i wyżywienie podczas zjazdów, które będą organizowane w Opolu i Krasiejowie raz w miesiącu - zapowiada prof. Jagt-Yazykowa cytowana w komunikacie na stronie opolskiej uczelni. - Rozpoczynamy we wrześniu 2017 r. letnią szkołą terenową w JuraParku w Krasiejowie. To będzie świetna okazja do zapoznania się z programem, wykładowcami, kolegami oraz uczestniczenia w pracach terenowych na unikatowym stanowisku Trias i na innych stanowiskach paleontologicznych regionu opolskiego".

Zdaniem naukowca, który jest jednocześnie kierownikiem Europejskiego Centrum Paleontologii UO, wybór takiej specjalizacji przez uczelnię w Opolu jest naturalny.

"W Krasiejowie mamy unikatowe stanowisko paleontologiczne, gdzie można prowadzić badania pod okiem doskonałych specjalistów. Na naszej specjalizacji studenci będą mieli szanse łączenia wiedzy z zakresu biologii i geologii. Mamy już pierwszych chętnych z Petersburga, ale sądząc po pytaniach, jakie otrzymywaliśmy wcześniej, chętnych do studiowania u nas może być naprawdę dużo" - dodaje prof. Jagt-Yazykowa.

Na przełomie wieków w podopolskim Krasiejowie paleontolodzy odkryli pozostałości kości kręgowców. Wśród nich znajdują się szczątki liczące 230 mln lat. Światowy rozgłos zyskało znalezienie przez zespół profesora Jerzego Dzika licznych szczątków dinozauromorfa Silesaurus opolensis. Część znalezisk z Krasiejowa jest eksponowana w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Paleobiologia po angielsku. W Opolu nowy kierunek studiów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA