×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Owens-Illinois przygotowuje uczniów do pracy

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 17 wrz 2019 12:11

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (ZSTiO) odbędą rotacyjnie praktyki w Hucie Szkła i Centrum Serwisowym Maszyn Owens-Illinois (O-I) oraz firmie Tech-Met.

Owens-Illinois przygotowuje uczniów do pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Program kształcenia praktycznego będzie realizowany w wyniku porozumienia podpisanego ponad rok temu między O-I, Tech-Met i ZSTiO w Jarosławiu. W trakcie minionego roku uczniowie zdobywali podstawy teoretycznej wiedzy z zakresu automatyki. W drugiej klasie będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych specjalistów.

- W dobie dynamicznie rozwijających się technologii w przemyśle, współpraca biznesu i szkół jest niezbędna - podkreśla Magdalena Jankowska, dyrektor HR na Europę Północno-Wschodnią w Owens-Illinois. Podkreśla ona dumę "z programu nauczania jednej z wiodących szkół technicznych w regionie", w którym zlokalizowany jest jeden z kluczowych zakładów O-I w Europie.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik automatyk, w ciągu rozłożonych na 3 lata lekcji praktycznej nauki zawodu, spędzą 900 godzin na zajęciach prowadzonych rotacyjnie. Będą realizowali zajęcia przygotowujące do uzyskania kwalifikacji uprawniających do montażu, uruchamiania i obsługi układów automatyki przemysłowej. Dodatkowo uczniowie poznają specyfikę pracy w Hucie Szkła oraz w Centrum Serwisowym Maszyn największego na świecie producenta opakowań szklanych oraz zapoznają się z funkcjonowaniem organizacji o globalnym zasięgu, która wśród swoich klientów ma największe i najbardziej znane marki z sektora żywności i napojów.

- Specjaliści w swoim fachu stanowią o sukcesie firmy - zaznacza cytowana już Jankowska. Po czym przypomina, że wielu pracowników zatrudniło się tuż po szkole i pozostają w O-I przez wiele lat. - Teraz są mentorami dla nowych pokoleń specjalistów w zakresie produkcji szkła. Doceniamy to, że chcą dzielić się z nimi swoją wiedzą i pasją.

Wszyscy praktykanci będą mieli dostęp do oferty szkoleniowej O-I, która dzięki globalnemu charakterowi firmy, pozwala czerpać z doświadczenia specjalistów w dziedzinie szkła z całego świata.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Owens-Illinois przygotowuje uczniów do pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA