×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oto uniwersytety, które wykształciły najwięcej miliarderów

  • PTWP - PulsHR
    JP
  • 25 sie 2017 15:43

Według Forbesa w Europie żyje 471 miliarderów. Business Insider sprawdził, na których uczelniach się kształcili.

Oto uniwersytety, które wykształciły najwięcej miliarderów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Business Insider opublikował listę 28 uczelni wyższych, na których uczyła się największa liczba europejskich miliarderów. Większość z tych uczelni znajduje się w Europie, ale nie wszystkie – na przykład lider rankingu znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Niestety – na liście nie ma ani jednej polskiej uczelni.

Spośród europejskich miliarderów największa liczba – aż 17 – zdobyła wykształcenie na Uniwersytecie Harvarda, w tym 12 na wydziale Harvard Business School. Wynik nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę, że uczelnia konsekwentnie zajmuje pierwsze miejsce na tzw. Liście Szanghajskiej, czyli w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata.

Drugie miejsce zajął szwajcarski Uniwersytet St. Gallen, na którym kształciło się 10 miliarderów. Uczelnia specjalizuje się w biznesie, administracji, ekonomi, prawie i stosunkach międzynarodowych.

Na podium trafiła również London School of Economics z wynikiem 8 europejskich miliarderów. Z uczelnią związanych jest również 16 laureatów Nagrody Nobla i 37 obecnych lub byłych przywódców politycznych.

7 miliarderów wykształciła Politechnika Federalna w Zurychu. Kolejne miejsca – z wynikiem 6 bogatych absolwentów – zajmują ex aequo szkoła biznesowa HEC Paris, szwedzki Uniwersytet w Lund i Uniwersytet Londyński.

Po 5 miliarderów pochodzi z Uniwersytetu w Mediolanie, Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Zuryskiego.

Po 4 za swoją alma mater uznaje Uniwersytet Cambridge, Imperial College London, Instytut Technologii w Karlsruhe, Uniwersytet Technologiczny w Madrycie i Uniwersytet Sztokholmski.

Listę zamyka wynik 3 absolwentów o miliardowych majątkach. Tym wynikiem mogą się poszczycić Uniwersytet Bostoński, Uniwersytet w Kolonii, Uniwersytet Complutense w Madrycie, paryska École Polytechnique, Uniwersytet Albrechta i Ludwika we Fryburgu, turecki Uniwersytet Gazi, francuski INSEAD, Mannheim Business School, Bliskowschodni Uniwersytet Techniczny w Ankarze, Uniwersytet Paryski, Uniwersytet Techniczny w Monachium, Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu i Uniwersytet w Georgetown.

Wyniki nie sumują się do 471, ponieważ niektórzy miliarderzy studiowali na uczelniach spoza powyższej listy, z kolei inni mogli ukończyć więcej niż jedną szkołę z listy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto uniwersytety, które wykształciły najwięcej miliarderów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA