×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oto najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie Śląskim

  • Autor: PAP/JP
  • 11 lip 2022 17:43

Psychologia, prawo i informatyka to kierunki najchętniej wybierane przez kandydatów pragnących studiować na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce jest natomiast na realizację obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografię.

Oto najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie Śląskim
Uniwersytet Śląski w Katowicach (Fot. Ajszy/Wikipedia, lic. CC BY-SA 4.0)
REKLAMA

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka uczelni Małgorzata Poszwa, 10 lipca zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. W katalogu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) wpisało się do tej pory 13 863 kandydatów, którzy dokonali łącznie 18 896 rejestracji. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdują się: psychologia (2160 zarejestrowanych osób), prawo (1348 osób) i informatyka (590 osób).

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce jest na kierunkach: realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - 19,25, reżyseria - 15,88, psychologia - 12 oraz filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem koreańskim - 11,24.

W systemie IRK wpisało się też 54 kandydatów z Ukrainy, którzy dokonali łącznie 71 rejestracji. Rekrutacja ta trwa do 1 września 2022 r.

Kandydaci będą otrzymywali wyniki rekrutacji na swoje konta w systemie IRK od 14 lipca, jak również na opublikowanych na stronie internetowej listach rankingowych. Kierunki, gdzie liczba kandydatów nie wypełni limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem.

Powołany w 1968 r. Uniwersytet Śląski to największa na Śląsku publiczna uczelnia humanistyczna, kształcąca blisko 24 tys. studentów i doktorantów, w tym 900 cudzoziemców, na 77 kierunkach studiów prowadzonych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uniwersytet zatrudnia 3,2 tys. pracowników, w tym 1,9 tys. nauczycieli akademickich. Od powstania uczelni jej mury opuściło blisko 260 tysięcy absolwentów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie Śląskim
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA