PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Oto najlepsze uczelnie biznesowe Europy. Są dwie szkoły z Polski

Ukazał się przygotowany przez "Financial Times" (FT) ranking europejskich szkół biznesowych na 2019 r. - European Business School Ranking. Są w nim polskie Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) i Szkoła Główna Handlowa (SGH). Na czele rankingu znalazły się uczelnie z Londynu i Paryża.

Oto najlepsze uczelnie biznesowe Europy. Są dwie szkoły z Polski
Adobe Stock
REKLAMA
  • Pierwsze i drugie miejsce w tym roku to szkoły, które zamieniły się miejscami. Są to HEC Paris i London Business School.
  • Polskie dwie uczelnie w rankingu to zajmująca 48. miejsce Akademia Leona Koźmińskiego (AKL) i Szkoła Główna Handlowa (SGH, 69. miejsce). Obie awansowały.
  • Warto zauważyć, że absolwenci SGH odznaczają się na tle całego badanego grona szkół. Odnotowano najwyższy wzrost ich płac względem minionych lat w całej badanej grupie absolwentów.
  • Jak podkreśla FT, europejska edukacja biznesowa jest nadal wysoko ceniona wśród kandydatów na rożne biznesowe i menedżerskie stanowiska.

Ranking ukazał się 8 grudnia. W jego czołówce znajdujemy HEC Paris (Francja), London Business School (Wielka Brytania), Università Bocconi (Włochy), University of St Gallen (Szwajcaria), Insead (Francja). Poniżej 5. miejsca znalazły się hiszpańska Iese Business School, Essec Business School (Francja), IE Business School (Hiszpania), ESMT Berlin (Niemcy) i Saïd Business School z Uniwersytetu w Oxfordzie (Wielka Brytania).

Jak zauważa FT, 6 uczelni z 2018 r. pozostało na najwyższych miejscach, choć ich kolejność trochę się pozmieniała. Najważniejszą zmianą jest awans HEC Paris na pierwsze miejsce z drugiej pozycji i spadek London Business School na drugie miejsce z pierwszego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwsza polska uczelnia na 48. miejscu

Pierwszą polską uczelnię znajdujemy na 48. pozycji. Jest to Akademia Leona Koźmińskiego. Gdyby jednak zawęzić odrobinę badane uczelnie do regionu Europy Środkowej, polska szkoła uplasowałaby się wyżej - zajęłaby 14. miejsce. W ogólnym rankingu wyprzedza czeski Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze (miejsce 56), Uniwersytet Petersburski (59), warszawską SGH (69), o której za chwilę, węgierski Uniwersytet Corvinusa (87) i Uniwersytet w Lublanie (89).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto najlepsze uczelnie biznesowe Europy. Są dwie szkoły z Polski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA